KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pešek si v nové třídě musí nejdříve zvyknout

Text: ČTK; foto: TZ Lukáše Peška
Pešek si v nové třídě musí nejdříve zvyknout
18.02.2008
 

Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek je připraven na to, že v nadcházející sezoně mistrovství světa nebude bojovat jako doposud o stupně vítězů.

Čtvrtý muž třídy do 125 ccm v zimě přestoupil do silnějších dvěstěpadesátek, kde nebude patřit mezi hlavní favority závodů. "Jsem připraven na to, že v první polovině sezony bych měl být kolem desátého patnáctého místa. Ve druhé bych se už ale chtěl zlepšit a být v desítce. Jestli se mi to ale povede, uvidíme," řekl Pešek na dnešní tiskové konferenci v Praze. Dvaadvacetiletý pilot bude nově usedat na loňskou tovární verzi motocyklu Aprilia a bude členem týmu Auto Kelly - CP Grand Prix Racing.

 

Vítěz dvou závodů MS z uplynulé sezony si na silnější stroj zvyká již od konce minulého ročníku šampionátu a má za sebou řadu testů. Z přechodu do vyšší třídy žádné obavy nemá. "Neviděl bych v tom žádný větší problém. Jen potřebuji nasbírat zkušenosti, pak to půjde," uvedl Pešek, který v pátek podruhé vyhrál anketu o Zlatá řidítka, určenou nejlepším českým motocyklovým jezdcům.

 

Ovládat o 30 kg těžší a výkonnější motorku podle něj není tak náročné. "Jet na ní rychle je ale těžší," pousmál se Pešek, který je s loňským modelem Aprilie spokojen. "Je konkurenceschopná. Teď už musím pracovat na sobě já," řekl pražský rodák, jenž musí výrazně upravit svůj styl jízdy. "Musím jinak brzdit a jezdit jinou stopou," vypočítal některé odlišnosti.

 

Základem případných dobrých výsledků je i kvalitní fyzická příprava. Pešek má poprvé v kariéře k dispozici osobního kondičního trenéra Antonína Stracha, který se stará například i o slalomářskou mistryni světa Šárku Záhrobskou. Kvůli zdravotním problémům však nebyla jeho příprava ideální. "Začali jsme strašně pozdě, ale teď makáme na 110 procent a snažíme se to dohnat, což ale samozřejmě rychle nejde," uvedl Pešek, který přes zimu přibral čtyři kilogramy svalové hmoty.

 

První závod nové sezony čeká Peška stejně jako ostatní účastníky Mistrovství světa 9. března v Kataru, kde se pojede premiérově v noci pod umělým osvětlením. "Na závod už se hrozně moc těším, jen nevím, co od toho můžu čekat. Rád bych ho dokončil. Uvidím, jestli to půjde," řekl Pešek.

 

Jízdu v nezvyklém čase si vyzkouší při oficiálním testování na přelomu února a března. "Chystat se na to nedá. Uvidíme, až si to zkusíme. Nevím, co od toho mám čekat, a budu asi stejně překvapený jako všichni. Bude to zajímavý první závod," dodal Pešek.

 

 

Další články sekce