KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Peškova závodní premiéra na čtyřtaktu

Text a foto: Petr Štola
Peškova závodní premiéra na čtyřtaktu
08.10.2009
 

Motocyklový závodník Karel Pešek se poprvé v kariéře zúčastní závody čtyřtaktních motocyklů, v barvách týmu Intermoto Czech pojede závod Mistrovství Evropy Superstock 600 v portugalském Portimau.

S cílem vyzkoušet si čtyřtaktní závodění se o posledním říjnovém víkendu představí na portugalském okruhu Algarve v Portimau pražský motocyklový závodník Karel Pešek (na obrázku se svým bratrem). Mladší bratr Lukáše, jezdce Grand Prix 250 ccm, nastoupí v barvách týmu Intermoto Czech k poslednímu závodu Mistrovství Evropy třídy Superstock 600, kde bude týmovým kolegou česko-francouzské dvojice David Látr, Randy Pagaud.

Karel Pešek:
„Do Portugalska jedeme s cílem vyzkoušet si něco nového. Chceme si vyzkoušet čtyřtakt, což by mohla být i jedna z našich případných cest v dalším směru kariéry. Celý svět se nyní točí okolo čtyřtaktů, tak uvidíme jak nám to půjde. Pojedu za tým Intermoto Czech, ale na vypůjčené Yamaze R6 od Jirky Brože. Jak královéhradeckému týmu, tak zejména Jirkovi Brožovi, bych chtěl touto cestou za tuto příležitost poděkovat. Yamahu R6 jsem si již vyzkoušel při testech Montaže Brož Racing Teamu na novém slovenském okruhu Slovakiaring. Hodně se mi to líbilo, takže se na Portimao těším. Hned po tomto závodě pojedeme do Albacete, kde pojedu na své Derbi 125GP závod Mistrovství Evropy. Chtěl bych se tam prosadit na nějakou dobrou pozici. Teprve až poté uvidíme, jakou cestou půjdeme v další kariéře.“


Další články sekce