KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pirelli Motohouse Cup 2009

Text a foto: Motohouse
Pirelli Motohouse Cup 2009
02.03.2009
 

Deset zodpovězených otázek, ... jak to bude s Pirelli Motohouse Cupem 2009.

Ačkoli je zájem o ostré závodění v rámci série CEC veliký a místa jsou už takřka rozprodána, rozhodli jsme se ještě jednou zodpovědět některé vaše otázky a popřípadě namotivovat i poslední z vás, kteří se ještě nedokázali rozhoupat...

* Pro koho je série určena?
- Pro kohokoli, prakticky se jedná o logickou nástavbu CEC určenou pro jezdce s vyšší výkonností, kteří se utkat v krátkém individuálním závodě. Jedná se o otevřený závod, kterého se může zúčastnit každý amatér (i ten, který nikdy nejezdil závody a nevlastnil licenci).

* Kategorie
- Výsledky se budou hodnotit podle kategorií. Samostatně v kategorii motocyklů 650 cm³ Supersport a v kategorii nad 650 cm³ Superbike.
- Motocykly se budou muset shodovat se základními bezpečnostními předpisy, v oblasti tuningu se meze nekladou – náš názor ale je, že se jedná o závody amatérských jezdců a že by každý měl ukázat „to nejlepší, co v něm je“ s pokud možno co nejsériovější motorkou. Ani v otázce výběru pneumatik žádný striktní příkaz neexistuje – takže má každý možnost zúčastnit se vypsaného Pirelli Cupu, který je podporován pořadatelem.

* Jak se bude hodnotit?
- Motohouse Cup bude vyhodnocen podle absolutního pořadí v jednotlivých kategoriích. Hodnoceni budou všichni jezdci bez ohledu na licenci a použité pneumatiky.
- Pirelli Cup je soutěž pro všechny jezdce splňující následující dvě podmínky – pojedou na pneumatikách Pirelli Diablo Supercorsa SP a budou mít buďto národní licenci B anebo nebudou mít licenci vůbec.

* Jaké jsou Pirelli Diablo Supercorsa SP?
- Pneu na okruhové ježdění. Pirelli poskytují vynikající stabilitu a chování ve všech rychlostech. Můžete je pořídit i v různých směsích a gumy se dají použít v různých teplotních podmínkách. A co na ně testovací jezdec? „Tohle obutí dalo motorce pocit velké lehkosti. První šikanou jsem projel ohromnou rychlostí a mohl jsem dřív otevřít plyn. I rychlejší zatáčky jsem dával rychleji než na ostatních pneumatikách. Pirelli jsou stabilní, rychle mění směr a chovají se jako skutečné závodní gumy. Výborná guma na okruh, která je schopná jezdit na prvních místech v pohárových závodech. Hodnocení: ***** (zdroj, srovnávací test časopisu BIKE)

* Kvalifikace do závodu
- Kvalda patří ke každému závodu. Systém bude jednoduchý. Volné tréninky dopoledne před závodem PMC budou zároveň i kvalifikačními pro tento závod. Podle nejlepšího dosaženého času bude sestaveno pořadí na startovním roštu.
- Kvalifikační limit do závodu je nastaven na 120 % času nejlepšího jezdce – což pro lepší představu znamená, že bude-li první v Brně v čase 2:05, pak do závodu budou připuštěni všichni, kteří budou schopni zajet pod 2:30.
- Do závodu nebude moct být připuštěno více jezdců, než je propustnost trati (např. v Brně 57 hlav).

* Pravidla, přihlášky
- Pravidla Pirelli MH Cupu budou vycházet z pravidel platných pro jiné národní závody podobného typu a k dispozici budou, stejně jako formuláře pro přihlášení, na stránkách pořadatele: www.PIRELLICUP.cz.

* Termíny jednotlivých závodů, startovné
1. a 2. závod --28.-29. dubna Automotodrom Brno
startovné: 4800Kč

3. závod -- 18. dubna Lausitzring (GER)
startovné 5400Kč

4. závod -- 6. července Autodrom Most
startovné 5000Kč

5. a 6. závod -- 28.-29. srpna Automotodrom Brno
startovné 4800Kč

7. a 8. závod – 11.-12. září Autodrom Most
startovné 4600Kč

9. a10. závod – 25.-26. září Slovakiaring
startovné 4400Kč

- Dvouzávody budou mít jednu kvalifikaci, která určí startovní pořadí na roštu jako pro první závod, tak i pro závod ve druhém dnu.

- Pro piloty připravené zúčastnit se všech 10 závodů celého seriálu je připraveno zvýhodněné startovné ve výši   2400 Kč na závod, tedy 24 000 na celou sezonu.


Další články sekce