KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Plán Carmelo Ezpelety narazil na odpor továren

Foto: FIM
Plán Carmelo Ezpelety narazil na odpor továren
17.02.2009
 

Šéf společnosti Dorma Carmelo Ezpeleta chce prosadit od roku 2010 pouze jeden motocykl na jednoho jezdce, to se nelíbí zástupcům některých výrobců.

Jeden stroj na jednoho jezdce MotoGP je jeden z návrhů šéfa promotérské společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpelety, který by měl dostat od roku 2010 více jezdců na startovní rošt. Dle Ezpelety by stroje, které jsou dnes v podstatě záložní motocykly továrních jezdců, měly doplnit startovní pole novými piloty třídy MotoGP. Tento nápad se však nezamlouvá samotným výrobcům motocyklů, kteří nespatřují v tomto kroku nic pozitivního v boji o snížení nákladů.

„Dával bych přednost mít na startovním roštu více motocyklů Suzuki, ale v aktuální hospodářské situaci to není možné. Další motorka na startu není pro rok 2010 aktuální téma, nechystáme se zvýšit počet jezdců,“ říká Shinichi Sahara z továrny Suzuki, který zdůrazňuje, že jejich jediní jezdci jsou Loris Capirossi a Chris Vermeulen.

„Vždy držíme náš počet na čtyřech motocyklech. Na každou otázku vždy říkám – pouze čtyři a na tom nic neměníme. Budeme mít čtyři jezdce, více určitě ne,“ doplňuje boss Yamahy Masao Furusawa.

Stručné NE řekl i šéf HRC Shuhei Nakamoto: „Pochybuji, že by jsme zvýšili počet našich jezdců.“

Carmelo Ezpeleta si tak zřejmě bude muset najít jinou cestu, jak zvýšit počet jezdců na startovním roštu prozatím stále nejprestižnějšího motocyklového šampionátu, jenž pravděpodobně v letošní sezoně představí pouhých 17 pilotů.


Další články sekce