KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Plány Kawasaki pro rok 2009

Foto: Kawasaki
Plány Kawasaki pro rok 2009
23.10.2008
 

Po skvělém vystoupení jezdců se stroji Kawasaki na letošním motokrosu národů, chystá japonská továrna pro rok 2009 smělé cíle.

Vlajkovou lodí v šampionátu MX1 je stále MX GP Team – Kawasaki Racing, který pro rok 2009 mění majitele. Bohužel však své působení v Grand Prix třídy MX2 končí tým Molson Kawasaki, který figuroval v šampionátu této třídy jako oficiální zástupce japonského výrobce. Manažer Kawasaki Europe však nakonec mohl dokončit jednání s několika týmy, ze kterých vybral nástupce končícího Molson Teamu.

„Již od roku 2007 jednáme o nové struktuře závodního týmu Kawasaki Racing,“ říká Steve Guttridge, manažer Kawasaki Europe. „Jsme rádi, že dále budeme moci spolupracovat s většinou jezdců a techniků, se kterými jsme doposud pracovali. Myslím, že start do nové sezony bude dobrý. Sebastien Purcel již testoval nový motocykl se vstřikováním paliva KX 450F SR. Bohužel co jsme rozhodně neplánovali, je červnové prohlášení týmu Molson Kawasaki o jeho konci v Grand Prix. Neradi vidíme konec takových týmů, jako je Molson Kawasaki, ale naštěstí jsme jako náhradu sehnali dva špičkové francouzské týmy, které budou závodit s našimi KX 250F. Oba týmy pojedou s jezdci jak v MX1, tak i v MX2. Team CLS a Bud Racing dostanou tovární podporu pro rok 2009 s cílem zabezpečit jejich talentované jezdce, kteří by měli v další sezoně vyhrát pro Kawasaki celý šampionát.“

Tvrdým tréninkem projde během zimních měsíců Francouz Sebastien Purcel. Jednička továrny Kawasaki bude během přípravného období závodit v Japonsku a USA. 23 roků starý Francouz bude v týmu Kawasaki Racing doplněn stejně starým Jihoafričanem Garethem Swaneoelem, který po několika úspěšných letech ve třídě MX2 absolvuje závodní debut v nejprestižnějších MX1.

Obhajovat světový titul žen bude v roce 2009 Livia Lancelot, která bude plnohodnotným členem továrního Kawasaki Racing Teamu.

Team CLS Kawasaki pojede s tovární podporou v šampionátu MX2 s Mistrem Francie Steve Frossardem a mladým vicemistrem Evropy MX2 Loic Larrieuem. Ve třídě MX1 bude mít Team CLS Gregory Arandu.

Do Evropy se z USA vrátí bývalý vítěz závodů Grand Prix David Vuillemin, který v barvách týmu Bud Racing pojede šampionát MX1. David Vuillemin strávil posledních osm let v USA, kde jezdil tamní národní šampionát v motocrossu a supercrossu. Tým dále nasadí bývalého evropského šampióna dvojek Gautiera Paulina, jenž pojede šampionát MX2.


Další články sekce