KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Po Losailu bude další Sepang?

Petr Štola; foto: Rizla Suzuki MotoGP
Po Losailu bude další Sepang?
20.03.2008
 

Jak jsem Vám naznačil již po mém návratu ze superbiků v Kataru, dalším okruhem, kde by se mělo jet MotoGP za umělého osvětlení, je malajský Sepang.

Letos jsme viděli premiérový závod MotoGP za umělého osvětlení, stejný počin plánuje i seriál Formule 1, která pojede ještě letos za umělého osvětlení v Singapuru. Nyní bylo potvrzené další jednání mezi promotérem motocyklové Grand Prix a okruhem Sepang v Malajsii, kde by se mohla Grand Prix Malajsie jezdit v budoucnu za umělého osvětlení také.

 

Myšlenka jezdit závody pod rozsvícenými světly je jistě zajímavá, ale nahrává pouze závodům na jiných kontinentech než je ten náš, tedy evropský. Pravděpodobně zcela neschůdná je totiž představa, že by se v noci jezdilo i například ve Španělsku. Představte si sami věc, že by se Warm Up startoval v deset večer a cíl závodu MotoGP by byl ve čtyři hodiny ráno. Vždyť aby se v Evropě jezdilo za tmy, musíme v letních měsících opravdu hodně dlouho čekat a hovořit pak o startu závodu ve 3:00 hodin ráno, jako o startu v nejsledovanějším televizním čase, jak zněl hlavní důvod přesunu závodu do nočních hodin, je zcela nemožné.

 

„Máme zájem pořádat závody v noci,“ říká Datuk Azmi Murad, ředitel okruhu Sepang. „Jednáme jak s FIM a FIA, tak s organizacemi FOM (promotér šampionátu Formule 1) a Dorna (MotoGP). Chceme noční závod Formule 1 a pochopitelně i MotoGP. Zatím si ovšem musíme vyhodnotit všechny klady a zápory, včetně těch ekonomických.“

 

„Jednáme i s pořadateli ze Singapuru a Losailu,“ doplňuje tiskový manažerů okruhu Sepang pan Azahar Ghazali. „Zatím nemáme definitivní rozhodnutí, ale v následujících týdnech ho učiníme.“

 

Pokud by se tak nakonec stalo, hovoří se o dvou variantách noční premiéry v Sepangu. Jedna je v roce 2010, ale druhé dokonce již v následující sezóně, tedy v roce 2009. Každopádně se zdá jisté to, že projekt by dostala na starost firma Musco Lightning, která stojí za osvětlením Losailu.

 

 

Další články sekce