KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Podaří se Danimu odveta?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Podaří se Danimu odveta?
04.06.2008
 

Hattrick Valentina Rossiho pořádně zamotal hlavu nejen Hondě, ale především jejímu továrnímu jezdci Danimu Pedrosovi. A kde jinde by mohl otočit kormidlem ve svůj prospěch, než doma.

Tovární jezdec Hondy Dani Pedrosa prohrál v Mugellu jak s Rossim, tak i se Stonerem. A v domácím prostředí, tedy v Montmeló, nedaleko Barcelony, by chtěl rozhodně při 7. závodě MotoGP vyhrát a zkrátit tak dosavadní 12-ti bodový odstup na současného leadra šampionátu Rossiho. 

Naposled vyhrál Pedrosa na své oblíbené trati "Circuit de Catalunya» v roce 2005 ve dvěstěpadesátkách. Ovšem v MotoGP si zatím může zde na své konto připsat pouze jedno třetí místo z roku 2007.

"Bude to pro mě důležitý víkend, pojedu před domácím publikem a v okolí trati jsem se narodil a také vyrůstal", říká tovární jezdec týmu Repsol Honda. "Atmosféra je zde vynikající a to mně přidává sílu. Já ty fanoušky přímo cítím a prožívám si to", říká dále Dani Pedrosa.

"Dráha je sice na několika místech hrbolatá, zřejmě díky závodům formule 1 a také závodům Trucků. Důležité zde je, jet plynule a šetřit pneumatiky", má jasno o taktice tovární jezdec Hondy.

Který motocykl ale použije, ještě neví. Motocyklový "dědeček" Tady Okada testoval novou Hondu v Mugellu a úspěšně, takže jak Pedrosa, tak Hayden si mohou pochopitelně vybrat, který motocykl nakonec použijí. Díky technice převzaté z formule1, se může nový motor s pneumatickými ventily točit o 100 otáček/min výš a to by se mohlo na dlouhé rovince vyplatit. Tím je možný i větší Top speed, to samozřejmě ví Pedrosa, ale také ví, že nastavit během víkendu nový motocykl, není zas tak jednoduché.

 


Další články sekce