KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Podpora jezdcům téměř tři miliony korun

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Podpora jezdcům téměř tři miliony korun
14.05.2008
 

V pondělí 12.května 2008 proběhla v areálu Automotodromu Brno schůzka českých motocyklových i automobilových jezdců, kterým byla pro sezónu 2008 připsána finanční dotace. Celková výše dotací od Automotoklubu Brno, Motoklubu Ostrovačice a Sportovního centra mládeže při akciové společnosti Automotodrom Brno se vyšplhala téměř na tři miliony korun.

Zástupci Automotoklubu Brno – Masarykův okruh, Motoklubu Ostrovačice a Sportovního centra mládeže při AMD a.s. se v uplynulém týdnu dohodli na rozdělení dotací nadějným reprezentantům českého motoristického sportu. Celková částka 2 750 000,-Kč byla rozdělena mezi šestadvacet motocyklových i automobilových jezdců. Nejdůležitějším kritériem přidělení dotací byly výkony jednotlivých jezdců v uplynulé sezóně a podpora nadějným jezdcům.

 

Nejštědřejším dárcem je v letošním roce Automotoklub Brno – Masarykův okruh. „Letos je částka věnovaná Automotoklubem Brno vyšší než loni, konkrétně 1 900 000,-Kč. Navíc přispíváme nejen silničářům, ale i minibikovým či automobilovým jezdcům,“ uvedl prezident Automotoklubu Brno, Karel Abraham.

 

Nemalou částkou (500 000,-Kč) přispěl jezdcům i Motoklub Ostrovačice a Sportovní centrum mládeže (350 000,-Kč). Oba tyto subjekty podporuje nejen finančně, ale i poskytnutím potřebného zázemí, akciová společnost Automotodrom Brno. „Veškeré prostředky, které získáme cestou dotací i vlastním přispěním, jsou bezezbytku věnovány jezdcům,“ doplnila výkonná ředitelka Automotodromu Brno, Ivana Ulmanová. Sportovní centrum mládeže navíc pro jezdce připravuje řadu soustředění, kde mohou své poznatky a zkušenosti vzájemně porovnávat jezdci silničních motocyklů s nejlepšími minibikovými závodníky. Rovněž zde jezdci prověří svoji fyzickou kondici a získají rady od lékařů i sportovních trenérů.

 

Všichni dotovaní jezdci musí doložit, jakým způsobem získanou dotaci využili. V opačném případě jim hrozí odebrání přidělených finančních prostředků. Podmínkou pro získání dotací v následující sezóně jsou kromě přehledného účetnictví i výkony jednotlivých jezdců v průběhu letošní motoristické sezóny.

 

Dotovaní jezdci:

Minibike – David Kruliš, Martin Marx, Jan Drkoš, Aleš Kárný, Michal Rydzi, Romana Tomášková

Silniční motocykly 125ccm – Jakub Jantulík, Karel Májek, Michal Prášek, Lukáš Šembera

Silniční motocykly 250ccm – Karel Abraham

Silniční motocykly Supersport – Michal Filla, Ondřej Ježek, Igor Kaláb, Marek Svoboda, Michal Šembera, Patrik Ertl

Silniční motocykly Supermoto – Lukáš Ducháček, Michal Ducháček

Silniční motocykly volná třída – Lukáš Fejt

Silniční motocykly klasik – František Mrázek, Milan Šobáň

Automobily – Milan Kusý, Dušan Maleňák, Jiří Mičánek, Tomáš Mičánek

 

 

 

Další články sekce