KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pojede se místo Číny v roce 2009 GP Maďarska?

Text: Jiří Mikšík Foto: Aspar Aprilia
09.04.2008
 

V kalendáři 2009 už určitě nebude Grand Prix Číny, to je jisté. A kdo ji nahradí, zřejmě to bude Grand Prix Maďarska. A kde, to se dozvíte v následujícím článku.

Mistrovský titul Gabora Talmacsiho zvedl v zemi čabajek a paprik neobyčejný zájem o motocyklový sport. Navíc maďarský světový šampion jede díky věkovému limitu -27 let - letos naposled stopětadvacítky, příští rok pojede určitě dvěstěpadesátky a například odborník na slovo vzatý, komentátor Eurosportu Randy Mamola mu radí, aby se co nejrychleji dostal do MotoGP, neboť léta sympatickému Maďarovi prostě nikdo nezastaví.

Není tedy divu, že by Maďaři chtěli poprvé od roku 1992 znovu uspořádat svůj závod Grand Prix. Ovšem Hungaroring je už zastaralý a neodpovídá požadavkům moderního okruhu pro mistrovství světa silničních motocyklů. Grand Prix Číny se k radosti všech zainteresovaných ovšem příští rok na 100 % nepojede, to je jisté už dnes. Čtyřletá smlouva totiž vypršela a nebude prodloužena.

Do hry ale vstoupil týmový sponzor Asparova týmu v obou třídách, firma se sídlem ve Valencii, zabývající se obchodem s nemovitostmi, Sedesa. Severně od známého maďarského jezera Balaton v blízkosti "Balatonszentgyorgy" by měl stát nový areál. A firma Sedesa už tento pozemek předběžně zakoupila. Druhá možnost je v blízkosti Budapešti, u města Százhalombatta, na které mají zase velký zájem místní radní. Peníze jsou na tento projekt už připraveny, ale vznikl "malý problémek". Jistý Stefano Favarro byl kontaktní osoba mezi Dornou a radními. A zároveň lobista pro firmu Sedesa. Takže si tipněte, kde bude stát nový areál? Dle všemocné Dorny je favoritem Százhalombatta, ale nechme se překvapit.


Další články sekce