KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pojede Simoncelli v Kataru?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Gilera Metis
05.04.2009
 

AKTUALIZOVÁNO, update dnes 18.30 Týmový šéf Piaggo Group Giampiero Sacchi zřejmě nebude na letošní Valencii vzpomínat v nejlepším. Max Biaggi nezazářil ani v jednom závodě, Shinya Nakano si zlomil včera klíční kost a k tomu ještě telefonát od Marca Simoncelliho a jeho pádu při motokrosovém tréninku.

Při tréninku na motokrosové motorce nedaleko circuitu Misano a následujícím pádu si Marco Simoncelli zlomil pravé zápěstí a že je to většinou pro motocyklové jezdce nepříjemné zranění, by mohli vyprávět jak Kevin Schwantz, tak třeba Casey Stoner.

Hned v neděli se Simoncelli podrobil na chirurgii v Modeně prohlídce, jak vážná tato zlomenina vlastně je a zda je ji možno okamžitě operovat.

A Giampiero Sacchi se k celému případu dnes ve Valencii vyjádřil následovně: "Pokud to bude nutné a doktor Costa to doporučí, tak raději Katar vynecháme a soustředíme se na to, aby mohl jet Marco v úplném zdravotním pořádku následující závod, tedy Grand Prix Japonska v Motegi".

Ale nazpět k mistru světa dvěstěpadesátek. Tovární jezdec Gilery se podrobil prohlídce u doktora Claudia Costy a ten doslova řekl: "Zápěstí nemusí být operováno, a start v Kataru by měl být možný. Závisí ovšem na tom, jakou silnou vůli Marco má."

Ale všechno je jinak!

Marco Simoncelli, mistr světa kubatury 250 ccm bude zítra ráno v 7.00 hodin operován. Operace bude provedena v San Marinu doktorem Soragnim a jeho štábem. Marcovi bude voperován titanový šroubek pomocí artroskopie.

A pokud bude vše v pořádku, tak by Simoncelli mohl společně se svým týmem odletět ve čtvrtek 9. dubna směr Katar. 

 


 


Další články sekce