KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Polák Blazusiak je připraven na Erzberg

Foto: Jonty Edmunds / KTM
Polák Blazusiak je připraven na Erzberg
10.06.2009
 

Tadeusz Blazusiak, tovární jezdec KTM hájící zájmy svého zaměstnavatele převážně ve státech USA, je připraven na náročné extrémní závodění.

Již jen několik dní zbývá do extrémního jednodenního závodu s názvem Erzberg Rodeo. Jeho vítěz z posledních dvou ročníků, polský tovární jezdec KTM Taddy Blazusiak, je připraven na boj o třetí vítězství v řadě.

Tadeusz Blazusiak:
„Cítím se jistý a těším se na boj o třetí vítězství na Erzbergu v řadě. V posledních měsících jsem tvrdě pracoval v přípravě, absolvoval jsem mnoho různých soutěží. Bylo by dobré potřetí vyhrát, ale Erzberg je velmi náročný závod a účastní se ho mnoho kvalitních jezdců, kteří chtějí také vyhrávat. Erzberg je pro mě start do této sezony. Hned po něm odlétám do států, kde opět pojedu tamní Endurocrossovou sérii. Na konci sezony to pak bude opět halové Mistrovství světa, kterému se společně s několika extrémními závody v Enduru budu věnovat během zimních měsíců. Zranění v obličeji z loňské sezony mi dalo velkou námahu, abych se přes všechno dostal, ale když uvážím, co všechno jsem musel prodělat, jsem rád, že jsem to takto zvládl. Závody v americkém endurocrossu jsou vždy divoké, ale chci tam být na pódiu. Chtěl bych ten šampionát vyhrát a tak musím mít celou sezonu stabilní výsledky. První věc je ovšem Erzberg, nyní se soustředím na něj, chci tu železnou horu zdolat nejrychleji!“


Další články sekce