KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Polita dostává druhou šanci

Tisková zpráva týmu Sterilgarda Go Eleven
Polita dostává druhou šanci
10.10.2008
 

Jak jsme vás informovali již dříve, stane se jezdcem superbikového týmu Sterilgara Go Eleven italský mladík Alessandro Polita.

Polita jezdí za tým vedený Marco Borcianim v letošním roce pohár FIM Superstock 1000, kde patří k absolutní špičce. Nejen čtyři letošní pódia a vítězství z Misana mu před posledním závodem sezony dalo druhé místo průběžné klasifikace. Výsledky jeho letošního počínání mu navíc zajistili angažmá v elitním světovém superbikovém šampionátu, kam ho nasadí jeho současný tým v sezoně 2009. Ital se tak stává kolegou již dříve podepsaného Shane Byrna. Pro Politu to znamená druhou šanci prosadit se mezi světovou špičku, když tu svou první, kterou mu dal v loňské sezoně tým Celani Suzuki Italia, mladý Ital ztratil poté, co se vážně zranil při pádu v prvním superbikovém závodě na okruhu Donington.

„Jsem skutečně šťastný za šanci, kterou mi dal Marco Borciani,“ říká Alex Polita. „Vrátím se do superbiků ve vynikající formě a doufám tedy, že budu mít příležitost ukázat svůj skutečný potenciál. Vím, že nahradit Maxe a Rubena, bude nesmírně těžké, ale nebojím se toho. Můj týmový kolega je skvělý jezdec, hodně se od něj naučím. Hrozně se na toto nové dobrodružství těším. Nyní se ovšem chci soustředit na boj o můj druhý titul ve třídě Superstock 1000.“


Další články sekce