KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Polský expres ovládl Janov

Foto: Jonty Edmunds / KTM
Polský expres ovládl Janov
08.12.2009
 

Superman Tadeusz Blazusiak vyhrál závod halového světového poháru v enduru a bez ztráty jediného bodu je tak dále na čele celkové klasifikace.

V hale Palasport v Janově pokračoval o víkendu halový šampionát v enduru (informovali jsme Z D E .....). Závod, kterého se zúčastnila prakticky celá světová špička, se stal kořistí „polského prince“ Tadeusze Blazusiaka, který přiletěl do Itálie po svém triumfu nejen v prvním halovém závodě v Sheffieldu, ale i po vítězném tažení americkým endurem, které svůj poslední závod situovalo do nevadského Las Vegas, kde se jelo týden před Janovem. Blazusiak tak po vítězství v Sheffieldu, kde také zvítězil ve všech třech finálových rozjížďkách, vede celkové pořadí s náskokem, který mu v případě výpadku Ivana Cervantese může zajistit halový primát již při příštím závodě ve španělském Vigu.

Tadeusz Blazusiak:
„Během prvního tréninku jsem se necítil dobře, ale postupně jsem se do toho dostal, navíc všechno dobře fungovalo. Hodně jsem s tím zápasil v pravých zatáčkách, protože jsem tam do toho nechtěl pokládat nohu. Co mi opět hodně pomohlo, byly moje starty. V první jízdě jsem skvěle odstartoval a získal dokonce holeshot, ale ve druhé jízdě jsem tvrdě z brány vyrazil a to byla chyba, což jsem zaplatil pádem. Věděl jsem, že pokud nebudu dál dělat chyby, můžu se dostat do vedení, což se mi nakonec i povedlo. Třetí finálová jízda se taky podařila, takže jsem vyhrál všechny jízdy, stejně jako v Sheffieldu.“

 


Další články sekce