KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Portimao test WSBK, 1. den

Text: Jiří Mikšík, Foto: Yamaha Italia
05.11.2008
 

Jen dva dny po skončení sezóny 2008 začala testy v Portimao superbiková a supersportová sezona 2009.

Na Hagově motocyklu Yamaha R1 zajel včera vůbec nejlepší čas Američan Ben Spies 1.44.0 (na snímku), zatímco jeho nový týmový kolega Brit Tom Sykes zaprotokoloval svůj nejlepší čas za 1.46.3.

Nový motocykl Aprilia RSV4 testoval včera pouze Max Biaggi a jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1.45.4 – tedy třetí nejrychlejší.

Na trati byli ale i oba dva jezdci týmu Sterilgarda Ducati a Britovi Shane Byrneovi patřil druhý nejlepší čas ze včerejška, 1.45.0. Čas Alessandra Polity nebyl zaznamenán.

A k vidění byl na motocyklu Alto Evolution Honda také Španěl Gregorio Lavilla, zatímco  Brit Leon Haslam (1.47.2) a Ital Robby Rolfo jezdili poprvé motocykly týmu Stiggy Honda.

Ve třídě Supersport absolvoval svá první kola Brit Eugene Laverty na Hondě týmu Parkalgar, zatímco jeho krajan Cal Crutchlow testoval motocykl Yamaha (čas 1.46.1), který doposud jezdil Fabien Foret.

A testovali i Anthony West a Gianluca Vizziello, a sice supersportové motocykly Honda týmu Stiggy.

A určitou zajímavostí je i skutečnost, že BMW si ve stejnou dobu raději pronajala okruh ve Valencii, aby oba dva jezdci Troy Corser a Ruben Xaus, zůstali poněkud utajeni veřejnosti a novinářům.

Testy na obou okruzích pokračují i dnes.


Další články sekce