KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poslední šance pro Pedrosu?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda a Aprilia
12.02.2009
 

Sezóna 2009 ještě ani nezačala a už se spekuluje o tom, že Dani Pedrosa obdržel letos od Hondy svou poslední šanci. Jedním z důvodů může být i skutečnost, že takových snímků, kdy se Pedrosa směje, je opravdu málo a pro sponzory a média už dávno přestal být zajímavý. O všem ostatním a to i o jeho potencionálním nástupci se dočtete v následujících řádcích.

Když přišel Dani Pedrosa do kubatury MotoGP, byl všemi z mediální branže "hodnocen" jako budoucí Mistr světa a Superstar, stejně vysoko ho ovšem očekávala i Honda. Že to v roce 2006 ještě neklaplo, mu pochopitelně nikdo nevyčítal, vždyť byl "Rookie".

 O rok později chyběl Hondě v porovnání s Ducati prostě a jednoduše power !

Rok 2008 byla sezóna se smíšenými pocity. Mistr světa Valentino Rossi byl opět v nejlepší formě, ovšem ani Pedrosa si minimálně do poloviny sezóny nevedl špatně, a dokonce do svého pádu na Sachsenringu vedl tabulku MS. Bohužel se v Německu zranil, musel vynechat Laguna Seca a po letní pause začal už známý cirkus se změnou pneumatik a předčasným odchodem k Bridgestone. Titul byl ovšem už pryč a tímto se samozřejmě zvýšil tlak na letošní sezónu. 

Především italská webová stránka "GPOne" přinesla přímo info ze zdroje, tedy od HRC (Honda Racing Corporation), že to je pro Pedrosu letos poslední šance, jak získat titul Mistra světa.

Ovšem tovární tým nejen vzal pod smlouvu Itala Andreu Doviziosa, aby by na Pedrosu tlak i uvnitř týmu. Aby tomu ale nebyl konec, má být dle dostupných informací propuštěn i kontraverzní Pedrosův manažér Alberto Puig, který si postupně vypracoval silnější pozici než je samotné Hondě milé.  A ani hlavní sponzor není s Pedrosou zrovna přešťastný, Pedrosa  je sice ve Španělsku hvězda, ale na veřejnosti se nedokáže usmát, a to se sponzorům ani trochu nelíbí.

Dle "GPOne" je už připraven i Pedrosův nástupce. V odvolání na španělské prameny byl jím měl být muž na snímku, tedy další španělský jezdec Alvaro Bautista. Že je Bautista vítězným typem, o tom není vůbec pochyb. V každém případě je Alvaro povahou extrovert a takovým správným a jasným typem pro různé sponzorské zájmy. Jistě je ještě hodně předčasné mluvit o něčem takovém, vše se může během sezóny minimálně 10x obrátit, "ale není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu."

Další články sekce