KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Potřetí třetí

Foto: Repsol YPF
Potřetí třetí
18.10.2009
 

Potřetí v řadě skončil Daniel Pedrosa v závodě motoGP 2009 na 3. místě, jeho týmový kolega Andrea Dovizioso dokončil závod na 10. pozici.

Skvělým startem se opět prezentoval španělský jezdec Dani Pedrosa, který po tomto manévru získal vedení v závodě. O to ovšem ve druhém kole přišel, ale dál se již nepropadal, naopak si vytvořil dostatečný náskok na další soupeře. Cílem závodu nakonec projel na 3. pozici, tedy na stejném místě, jaké před GP Austrálie získal také v Misanu a Estorilu.

„Je dobré být opět na pódiu, zvláště po včerejším pádu v kvalifikaci.“ Říká Dani Pedrosa v cíli závodu. „Jel jsem na maximum, chvilku jsem dokonce vedl. Casey a Valentino dnes jezdili strašně rychle, a když mě předjeli, nedokázal jsem s nimi držet krok. Pokusil jsem se udržet můj rytmus a nedělat žádné chyby. Jasně, že je to trochu zklamání, když jsem se nedokázal s nimi udržet, ale po včerejším pádu je tohle opravdu dobré. Další závod je v Malajsii a to je okruh, který mám rád. Těším se na ten víkend a doufám, že si tam můžu dojet pro dobrý výsledek.“

Nesnadný závod to dnes byl pro Andreu Doviziosa, kterého celý víkend sužují zdravotní problémy. Z desátého místa na startu si nakonec Dovizioso dojel pro lichotivé 6. místo.

„Ve druhé polovině závodu se můj pocit na motorce zlepšil, což byla pravděpodobně nejlepší věc tohoto víkendu,“ přiznává Dovizioso. „Když jsem se dostal na 6. místo, tak se mi jelo celkem dobře. Myslím, že bych býval dokázal bojovat s De Angelisem i Edwardsem. Je tedy škoda, že jsem ztratil čas díky startu z 10. pozice a soubojem s Kalliem, De Punietem a Eliasem. Ze 6. místa nemohu být šťastný, ale po těch problémech, které jsem zde celý víkend měl, musím být spokojený.“


Další články sekce