KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Potvrzeno: MotoGP již nebude na Eurosportu

Foto: Ducati Corse
Potvrzeno: MotoGP již nebude na Eurosportu
30.06.2008
 

Promotér Grand Prix silničních motocyklů oficiálně potvrdil, že letošní sezona je poslední, kterou sledujeme na TV Eurosport.

Společnost Dorna Sports, majitel práv na MotoGP, oficiálně potvrdila, že v roce 2009 již neuvidíme Mistrovství světa silničních motocyklů na satelitním programu Eurosport.

 

„Po mnohaleté úspěšné spolupráci, oznamují majitelé práv na MotoGP, společnost Dorna Sports, že v roce 2009 již nebude šampionát MotoGP vysílaný televizí Eurosport,“ oznamuje tisková zpráva. „Rozhodnutí Dorny směřuje k dalším jednáním s národními televizními společnostmi v Evropě, což by mělo zvýšit sledovanost větším počtem diváků.“

 

U nás v České republice vysílá většinou přímým přenosem závody všech tříd České televize, která tento program přináší na svém kanále ČT2. V Británii vysílá Grand Prix stanice BBC, ve Španělsku TVE, v Itálii Mediaset. Momentálně se jedná o rozšíření vysílání na větší obnos, něž pouze na samotné závody. Nás ovšem zřejmě nejvíce zajímá vysílání v Německu, což je z našeho hlediska pravděpodobně nejbližší varianta pro možnost sledovat závody s jiným komentářem, než který nám nabízí naše televize. Zpráva společnosti Dorna Sports ovšem zcela jasně neříká, která společnost bude u našich západních sousedů tyto závody vysílat. Z několika jiných zdrojů, které pochopitelně spekulují o případné televizní společnosti víme, že by to mohla být jedna ze stanic RTL nebo DSF. Jedno je jasné, smlouva s německým partnerem byla podepsaná na 3 roky.

 

 

Další články sekce