KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pourcel se zranil v Karibiku

Tisková zpráva Kawasaki Racing
Pourcel se zranil v Karibiku
18.12.2008
 

Sebastian Pourcel si užíval tréninku v oblasti Karibského moře, na závěr absolvoval závod tamního šampionátu a po havárii skončil na operačním stole.

Guadeloupian Motocross Championship měl své poslední kolo na dráze u Lamartinu, kam vedle Pourcela vyrazili i další francouzští jezdci, kteří se také na novou motokrosovou sezonu připravují v Karibiku, jak například jeho týmový kolega Maxime Emery, či kolega z Grand Prix Jeremy Tarroux. Sebastien Pourcel v prvním nedělním kole nezvládl svůj stroj Kawasaki KX-450F a havaroval. Při pádu si zranil levé rameno a kyčel. Okamžitý transport a operace v nemocnici Pointe-a`-Pitre znamenala stabilizaci. Nicméně Pourcel nyní odcestuje domů do Francie, kde se podrobí dalšímu vyšetření u profesora Olivier Dufoura a následné, minimálně měsíční, rehabilitaci.

„Havárie nebyla z nejtěžších, ale špatně jsem dopadl na zem mou levou stranou těla,“ říká francouzský jezdec továrny Kawasaki. „Hned jsem si uvědomil, že jsem vážně zraněný. Nemohl jsem hýbat levou rukou a hrozně mě bolela noha. Rameno i kyčelní kloub byly vykloubené a zpět mi to dali až doktoři v Pointe-a`-Pitre. Nyní musím měsíc odpočívat a až pak opět začít s tréninkem. Měl jsem v plánu trénovat v lednu v USA, nyní musím vše změnit a připravovat se na sezonu 2009 jen v Evropě. Bohužel zranění je součástí našeho sportu, můžete se zranit každý den, kdy závodíte nebo trénujete. Mění to cíle pro další část sezony, ale s plnou tovární podporou chci bojovat o titul. Po našich testech v Japonsku zůstávám optimistou a věřím, že na první závod, za tři měsíce, budu připravený.“


Další články sekce