KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pouze opisoval od Daniho

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda USA
09.10.2008
 

Španělský manager a bývalý jezdec Grand Prix Alberto Puig nenechal v jednom rozhovoru na ex-mistru světa Nicky Haydenovi jedinou suchou nitku. Posuďte sami, co všechno na adresu amerického továrního jezdce Hondy řekl.

Vztah mezi Nicky Haydenem a Danielem Pedrosou už dlouho není ten nejlepší, ba právě naopak. A dle Alberta Puige, managera a mentora Dani Pedrosy je problém  v tom, že je nyní tovární box HRC rozdělen. Pochopitelně, neboť jeden jezdí Michelinky, druhý Bridgestone. „A Haydena musí nyní hodně rušit, že nemůže „kopírovat“ informace a telemetrii z Daniho motorky. On sám totiž o správném nastavení – tedy setupu – motorky nemá vůbec zdání. Dříve tyto informace měl a tak také mohl zlepšovat svou jízdu. Ovšem profesionální závodník si nesmí stěžovat, že nedostává žádná data od jiného jezdce“, je na adresu Haydena hodně tvrdý Alberto Puig.

A dále dodává: „Je úlohou jezdce, aby sám poznal, co funguje a né to přebírat od jiného závodníka. Závodní stáj není totiž fotbalový tým, každý jezdec zde pracuje sám pro sebe. A větší podporu od továrny dostane pak ten, kdo má lepší šance na výsledek. Tak to vždy bylo a bude, a kdo si myslí opak, tak lže, aby vypadal v očích veřejnosti lepší.“

Celý problém vztahu mezi Pedrosou a Haydenem začal dle Puige na Grand Prix v Portugalsku 2006, kdy Španěl poslal Američana vedoucího mistrovství světa při trochu přemotivovaném manévru dolů z motorky. „Nicky nakonec titul vyhrál a Dani udělal ve Valencii, to co měl udělat, tedy mu pomoci. A Hayden místo toho, aby zkusil tento problém vydiskutovat, tak se přetvařoval a dělal, že je vše v pořádku. Od toho Portugalska promluvil s Danim snad jen dvakráte“, říká dále španělský manager. „Ovšem špatné výsledky donutily Hondu, hledat za Haydena náhradu“, vysvětluje dále Alberto Puig.

A na závěr dodává: „Dovizioso bude jen dalším Daniho soupeřem na závodní dráze, nic jiného. Na práci v boxu se ale nic nezmění“, vidí působení italského jezdce u továrního týmu Hondy Alberto Puig.

Ale i Nicky Hayden se nechal slyšet, především v tom, že to je právě Puig, který kontroluje celý tovární tým Repsol Honda a také rozhoduje…  


Další články sekce