KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Povedené Brno pro tým MOTO FGR

Tisková zpráva Moto FGR
Povedené Brno pro tým MOTO FGR
01.09.2008
 

Předposlední závod Mezinárodního mistrovství ČR na Masarykově okruhu přinesl do ústeckoorlického týmu MOTO FGR opět radost ze závodění.

Tým se zúčastnil závodů jen s Kubou Kornfeilem, protože Alen Gyorfi obdržel divokou kartu do Misana a byla velmi krátká doba k jeho náhradě.

Bylo vidět, že jednodenní testování týden před závodem nebylo zbytečné a povedlo se nastavit motocykl na optimální hodnoty. V prvním sobotním měřeném tréninku obsadil Kuba 14. příčku (6. v MMČR). Na druhý trénink si nechal upravit převodovku, což znamenalo zlepšení o 1,5 vteřiny a 11. místo na startu (4. v MMČR).

Kuba si po startu udržel svojí pozici, prvním kolem projížděl na 10. místě. Při skvělém druhém kole, které mělo čas 2.14.7 předjel další tří jezdce s odstupem na vedoucí šestičlennou skupinu. Po chvíli jej dojeli Michal Prášek a Katrin Meyer, s kterými sváděl boj až do konce závodu. Díky odstoupení Káji Peška a Gabriela Gnaniho pro pád se Kuba Kornfeil posunul na celkové páté místo ze 30 startujících. Bohužel v posledním kole Kubovi „ustřelilo“ přední kolo, čehož využil Michal Prášek a Kuba tak dojel na skvělém šestém místě!

V celkovém hodnocení byl vyhlášen na 3. místě v MMČR a na 2. v šampionátu juniorů. Tým MOTO FGR se přesune na maďarský Hungaroring, který se jede příští týden a kde bude chtít opět bojovat o medailové pozice. Po tomto závodě se rozhodne, které závody tým do konce sezóny absolvuje. Děkujeme všem sponzorům a fanouškům, kteří nás navštívili v boxu a podporovali během závodního víkendu.


Další články sekce