KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pozvánka na WSBK od Kuby a Ondry

Připravil: ČTK, František Pelcman; Foto: P. Štola
Pozvánka na WSBK od Kuby a Ondry
23.07.2009
 

Včerejší tiskovou konferencí odstartoval program brněnského podniku Mistrovství světa Superbike, před novináři hovořili také Jakub Smrž a Ondřej Ježek.

A jak porovnává nejrychlejší český jezdec současnosti seriály MotoGP a WSBK? "Startuje zde více jezdců, pole je mnohem vyrovnanější. Tím pádem je celý závod mnohem zajímavější, pořád se něco děje," vysvětluje Kuba Smrž a hned přidává, proč by také měli diváci chodit na tyto závody, kde mohou být blíže svým idolům, než je to v případě MotoGP, ve kterém se divák prakticky nedostane za vysoké ploty světových paddocků, které jsou naopak při závodech WSBK zcela zdarma otevřené během pátečního programu. "U Velké ceny tohle není možné, většinou nemůžete opustit místo, na které si koupíte vstupenku. Vím, že tady všichni ode mě čekají výsledek. Já bych ho chtěl taky, ale pro mě je to jen jeden ze závodů."

Dalším vážným adeptem na zisk mnoha bodů bude v Brně dvacetiletý student Mendelovy university Ondřej Ježek, který je na 8. místě poháru FIM Superstock 1000, ale jen jeden bod za Francouzem Lorisem Bazem. "V Brně budu cítit podporu svých příznivců, domácí prostředí mne motivuje. Rád bych se v neděli dostat do top desítky,“ naznačuje své ambice kuřimský jezdec, jenž ovšem vedle motocyklů holduje dalšímu sportu, tentokrát ve zcela jiném odvětví. „Ihned po závodech odjíždím hrát snooker, což je můj oblíbený doplňkový sport," upřesňuje Ondřej Ježek.

A kdo by se chtěl osobně setkat se závodníky ještě dříve, má možnost navštívit dnes nákupní a zábavní centrum Olympia v Modřicích u Brna, kde  od 17.30 proběhne autogramiáda nejlepších světových jezdců SBK. Bude zde např. Max Biaggi (Aprilia), Ben Spies (Yamaha), Troy Corser (BMW), Carlos Checa (Honda), ale i samozřejmě bratři Smržové, Patrik Vostárek a Ondřej Ježek.


Další články sekce