KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pre, Miller Motorsport - WSBK

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Pre, Miller Motorsport - WSBK
27.05.2009
 

Japonský jezdec Nori Haga na továrním motocyklu Ducati si plným ziskem na novém okruhu v Kyalami vypracoval na čele šampionátu superbiků už 85-ti bodový náskok.

Jeho stájový kolega Michel Fabrizio skončil v posledních čtyřech závodech třikráte druhý a jeden vyhrál - doma v Monze a je tak po zásluze v tabulce MS druhý se ziskem 165 bodů. Ovšem doma pojede Ben Spies s Yamahou (3. - 162) a kde jinde by se měl pokusit stáhnout Hagův náskok, než na domácím závodě. Britská dvojice na Hondách, Leon Haslam z týmu Stiggy Honda (4. - 116) a Jonathan Rea na motocyklu stáje Ten Kate (5. - 106) je sledována šestým v pořadí, Italem Maxem Biaggim na Aprilii (103). Další britský jezdec Tom Sykes s Yamahou je sedmý (103).

Následuje dvojice jezdců, kterou bohužel v USA neuvidíme: Francouz Regis Laconi - jehož zdravotní stav se naštěstí stále zlepšuje - je osmý (77), když ho v sedle motocyklu D.F.X. Corse Ducati nahradí Ital Lorenzo Lanzi a Němec Max Neukirchner na Suzuki (9. - 75), místo kterého zase pojede Španěl Fonsi Nieto.

Top 10 kompletuje španělský veterán Carlos Checa s Hondou (73), kterého následuje jeho stájový kolega Ryuichi Kiyonari z Japonska (11. - 72) a další Japonec Yukio Kagayama se Suzuki (68).

Náš Jakub Smrž s Ducati italského týmu Guandalini je zatím 13. (64), když ho pronásleduje další japonský pilot, Shinya Nakano s Aprilií (14. - 52). Top 15 pak doplňuje britský superbikový mistr Shane Byrne na Ducati (48).

A zatímco stále vedle už jmenovaných Laconiho a Neukirchnera, budou v USA rovněž chybět Makoto Tamada s Kawasaki (nahradí ho zde domácí jezdec Jammie Hacking) a John Hopkins na Stiggy Hondě (za kterého dostane druhou šanci po Monze domácí Jake Zemke), tak se do závodu vrací australský veterán Troy Corser na BMW (17. - 35).

Supersporty - v této kubatuře vede britský jezdec Cal Crutchlow na Yamaze ziskem 119 bodů před Irem Eugenem Lavertym na Hondě (106) a teprve za nimi je favorizovaná dvojice Kenan Sofuoglu z Turecka (83) a australský mistr světa Andrew Pitt (64) na motocyklech Ten Kate Honda. Pátým je španělský jezdec Joan Lascorz na Kawasaki (60), sledován Australanem Anthony Westem s Hondou (60). Další Australan Mark Aitchison - Honda, je 7. (50), následován Francouzem Fabienem Foretem na Yamaze (8. - 44). Top 10 pak doplňují Ital Michele Pirro na Yamaze (9. - 40) a nám velmi dobře známý Matthieu Lagrive z Francie na Hondě (31).

Až na 14. místě je průběžně italský jezdec české stáje Intermoto Czech Honda, Massimo Roccoli (24),  jeho stájový kolega Patrik Vostárek z Prahy je 21., když ve své první supersportové sezóně nasbíral doposud 5 bodů. I v USA pak bude chybět Matěj Smrž z českého týmu MS Racing.

    

Další články sekce