KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pre, WSBK Monza

Text: Jiřií Mikšík, Foto: Petr Štola
Pre, WSBK Monza
07.05.2008
 

Podaří se Kubovi v Monze první historické podium českého jezdce v superbicích? Tuhle otázka si kladou nejen všichni fanoušci české motocyklové silnice, ale dokonce i renomované motoristické časopisy, jako např. Motorsport Aktuell! a také webové zahraniční portály. Inu Kuba si po Assenu vydobil zasloužený respekt.

 

 

"Klokan" z Monte Carla, Troy Bayliss jde nekompromisně za svým třetím titulem 

Troy Bayliss

O titulu nového mistra světa se letos může rozhodnout nečekaně brzy. Vždyť dvojnásobný světový šampión AustralanTroy Bayliss na továrním motocyklu Xerox Ducati 1098 FO8 má po 8 absolvovaných jízdách neuvěřitelný náskok 70 bodů na nováčka šampionátu, Carlose Checu ze Španělska na Hondě CBR 1000 RR týmu Ronalda Ten Kateho. A o dalších 19 bodů zpět je další Troy, tedy "protinožec" Corser s Yamahou YZF-R1 týmu Yamaha Motor Italia. Čtvrté místo zatím patří ziskem 85 bodů nejlepšímu jezdci na motocyklu Suzuki GSX-R1000, Španělovi Fonsi Nietovi. Pětici nejlepších pak uzavírá jeho krajan Ruben Xaus na Ducati 1098 RS 08 - 81 bodů - týmu Sterilgarda.  

Loňský vícemistr světa Nori Haga vévodí silné druhé pětici

Noriyuki Haga

Na šestém místě je doposud ziskem 67 bodů loňský vícemistr světa Noriyuki Haga na Yamaze. Ten jistě ještě neřekl své poslední slovo. To stejné ale platí o sedmém v průběžném pořadí, tím je vynikající Němec Max Neukirchner - 66 bodů - ovšem kdyby ho Checa ve Valencii nestřelil, určitě by byl v první pětici.

To co platí o Hagovi a Neukirchnerovi, by mělo platit, ale i o Maxi Biaggim.

Max Biaggi

Bývalý mistr světa dvěstěpadesátek, a vloni celkově třetí, Ital Max Biaggi, se nachází - prozatímně ? - na osmém místě, když má na svém kontě pouhých 54 bodů. A pomineme-li jeho zranění na Phillip Islandu a tím ovlivněný výkon ve Valencii, tam si ale musíme přiznat, že v Assenu byl tento Říman pouhým stínem Maxe Biaggiho. Zkušený Španěl Gregorio Lavilla na Hondě (48 bodů) a Ital Lorenzo Lanzi na Ducati (42) uzavírají Top ten po 8 absolvovaných jízdách.

Ve třetí pětici je ovšem i český jezdec Kuba Smrž

Jakub Smrž

Jedenáctým jezdcem průběžné klasifikace je zatím Japonec Yukio Kagayama na tovární Suzuki (41 bodů), tedy jezdec, jehož pro diváky velmi atraktivní styl, se končí hodně v pádech. Jeho krajan Ryuichi Kiyonari s Hondou pana Ten Kateho má jen o 2 body méně, a o další dva bodíky zpět je tovární jezdec Ducati, Ital Michel Fabrizio. Ten se hned po Assenu podrobil stejné operaci, jako po Estorilu Jorge Lorenzo. S jediným rozdílem, operace byla provedena v Itálii specialistou Dr. Giorgio Gondolinim, který na zašití rány spotřeboval celkem 26 stehů.

A o další 2 bodíky méně má náš Kuba Smrž s motocyklem Ducati 1098 RS 08 svého nového týmu Guandalini Racing by Grifo´s. A tak jak jsme vloni čekali na premiérové vítězství Lukáše Peška v Grand Prix 125 ccm, tak nyní stejné netrpělivě čekáme na vůbec první podiové umístění ČECHA v superbicích. Dočkáme se už tuto neděli? Všichni Kubovi věříme a držíme pochopitelně pěsti !!!

A další Japonec, vítěz závodů MotoGP, Makoto Tamada na nejlepší Kawasaki ZX-10 R ziskem 28 bodů uzavírá přehlídku nejlepších 15-ti jezdců superbikového mistrovství světa 2008 po 4 absolvovaných závodech - tedy po 8 jízdách.  

 


Další články sekce