KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Přebor ČR Volná přes 600 LIVE

Text a foto: Petr Štola
Přebor ČR Volná přes 600 LIVE
29.08.2008
 

LIVE přenos ze závodu Přeboru ČR Volná přes 600 v Brně.

Startuje se do zahřívacího kola... závod na 10 kol. Pole position Petr Řezníček

Pro aktualizaci stiskni F5 nebo klikni na AKTUALIZOVAT

Start: Nejlépe odstartoval ze čtvrté pozice Pavel Bouma, dobře z pole i Řezníček. Na startu zůstal stát Radek Kubišta (ze 31. pozice)

1. kolo Na čele Libor Milota, za ním Řezníček  a Bouma. Na čtvrtém místě David Valenta a pátý Radim Mácha.

2. kolo Na čele stále Milota, Řezníček zaostává o 1,5 sekundy, Bouma již o 3,5 sekundy. Mácha na čtvrté místo, pátý Valenta. Bitva početné skupiny o 8. místo.

3. kolo Řezníček se nevzdává, stáhl Milotu na 0,8 sek. Bouma osamocen na 3. místě. Rudolf Kohut do boxů.

4. kolo Řezníček stáhl dalších 0,3 sekundy.

5. kolo Vedoucí dvojice se sjela. Milota vede, za výfukem má Řezníčka. Se ztrátou 5 sekund třetí Bouma, další tři sekundy má čtvrtý Mácha, pak se třemi sekundami Tomáš Milichovský a David Valenta.

6. kolo Jiří Kozelka se zapojuje do souboje o vedoucí pozice, je předjížděn o kolo a Milota se dostává o několik desetin dopředu.

7. kolo Řezníček opět dojel Milotu, ale je před nimi opět trojice jezdců o kolo. Pořadí na dalších místech se nemění, stále stejné odstupy a jezdci jedou osamoceni. Bojuje se až o 7. místo.

8. kolo Padá Radek Slanina. Milota rychlejší o 0, 4 sekundy.

9. kolo Soouboj o 7. místo – Štecher, Hlaváček, Groeppl, Holanec. Nyní o 0,3 sekundy rychlejší Řezníček. Je tu slední kolo a v čele bojuje Milota s Řezníčkem o vítězství.

10. kolo CÍL – vítězem je Libor Milota o 0,311 sekundy před Petrem Řezníčkem. Třetí osamoceně Pavel Bouma (+17,801). Dále dojel osamoceně čtvrtý Radim Mácha, pátý Tomáš Milichovský a šestý David Valenta. Souboj o sedmé místo vyhrál Miloslav Groeppl, osmou pozici vyválčil Leoš Hlaváček, devátou Jaroslav Štecher a desátou Petr Holanec.

Nejrychlejší čas v závodě Libor Milota 2:09,871

Celkové pořadí PČR přes 600 po Bně:

Pavel Bouma vede se 77 body, druhý je Petr Řezníček (62) a třetí Radim Mácha (55). Pětici nejlepších uzavírají čtvrtý Marek Káňa (50), který dnes nestartoval a pátý Libor Mlota (45). K titulu stačí Pavlu Boumovi dojet příští týden na Hungaroringu na 6. místě.Další články sekce