KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Před Suzuki první závod MX GP v Lotyšsku

Zdroj: Tisková zpráva Suzuki, foto: Suzuki
Před Suzuki první závod MX GP v Lotyšsku
25.06.2009
 

Motokrosové Mistrovství světa MX1 pokračuje v lotyšském Kegums, tedy městečku nedaleko hlavní metropole Rigy.

Minulý týden se ve výborném světle představil v německém Teutschenthalu belgický jezdec Ken de Dycker, který po výborné druhé jízdě dokázal získat pódium v Grand Prix Německa. Jezdec továrního týmu Teka Suzuki World MX1 tak skvěle oslavil své 25. narozeniny. Nyní je Belgičan připraven na potvrzení dosaženého výsledku, ale především připraven na nástrahy tratě v Lotyšsku, které světový motokros hostí poprvé v historii.

„Bude to zajímavý závod, protože tohle je nové místo v našem šampionátu,“ říká Ken de Dycker před startem v lotyšském Kegums. „Slyšel jsem, že je to hodně hliněná trať a to by mi mohlo vyhovovat. Chtěl bych bojovat o další pódium. V takto rychle navazujících závodech není hodně času na trénink, takže jsem včera najezdil jen pár kol a již se chystám na cestu do Lotyšska, kde chci udělat vše, co budu moci.“

První kilometry na svém RM-Z450 absolvuje po zranění také Steve Ramon. Ten ovšem bude jezdit na tréninkové trati doma v Belgii. Pokud vše dopadne dobře, měl by se Ramon do Grand Prix vrátit při domácím závodě 2. srpna v Limburgu.


Další články sekce