KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Předseda poslanecké sněmovny slíbil podporu brněnskému okruhu

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Předseda poslanecké sněmovny slíbil podporu brněnskému okruhu
04.07.2008
 

Jednání ve sněmovně se zúčastnili Carmelo Ezpeleta (Prezident společnosti Dorna), Javier Alonso (Výkonný ředitel společnosti Dorna), Ivana Ulmanová (Výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, a.s.), Karel Abraham (Předseda představenstva společnosti Automotodrom Brno, a.s.), Miloslav Vlček (Předseda Poslanecké sněmovny ČR) a poslanec Milan Urban.

Vrcholní představitelé španělské společnosti Dorna Sports, která je promotérem seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů, včera společně se zástupci brněnského Automotodromu přijali pozvání do Poslanecké sněmovny České republiky. Krátce před polednem je přijal předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček s poslancem Milanem Urbanem. Společné jednání vyústilo ve vzájemnou dohodu o podpoře brněnského okruhu jako pořadatele Grand Prix České republiky.

 

Prezident společnosti Dorna, Carmelo Ezpeleta, na jednání o brněnském podniku Mistrovství světa silničních motocyklů uvedl: „Brněnská Grand Prix byla v hodnocení jezdců a týmů vyhlášena jako nejlepší podnik sezóny 2007 a je pro nás jedním z klíčových podniků sezóny. Organizace závodů je v Brně vždy perfektní a navíc stoupá i počet diváků, kteří na českou Grand Prix chodí. V loňském roce zaznamenalo Brno dokonce nejvyšší návštěvnost ze všech okruhů, kde se MotoGP jezdí. Tím víc mne těší velký zájem českých politiků o pořádání Grand Prix České republiky v Brně.“

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček ocenil úspěchy brněnského okruhu a dodal: „To, že byla brněnská Grand Prix vyhlášena nejlepším podnikem celého seriálu, znamená závazek nejen pro brněnský okruh, ale i pro nás politiky, abychom tento podnik podporovali. Jde zde nejen o reprezentaci České republiky, ale i o ekonomický přínos plynoucí z návštěvy obrovského množství diváků.“Předseda Vlček dále upřesnil: „Ze strany státu by se mělo jednat nejen o podporu morální, ale i o podporu finanční. Pořádání Grand Prix je velmi finančně náročné a stát by se na pořadatelství takového podniku měl podílet. Toto jsme s kolegou Urbanem zástupcům Dorny i brněnského okruhu přislíbili.“ Finanční pomoc státu by měla podle slov Miloslava Vlčka směřovat především na investice do areálu brněnského Automotodromu vedoucí ke zlepšení zázemí jak pro závodníky, tak pro diváky.

Jednání o prodloužení pořadatelské smlouvy do roku 2013 dále probíhají mezi společnostmi Automotodrom Brno, a.s. a Dorna Sports. Prodloužení kontraktu bude s velkou pravděpodobností podepsáno během letošní Grand Prix České republiky, která se koná v termínu 15.-17.srpna 2008.

Popis k přiložené fotografii: zleva Karel Abraham, Ivana Ulmanová, Miloslav Vlček, Carmelo Ezpeleta, Milan Urban, Javier Alonso, Radka Dvořáková (Manažerka podniku Grand Prix České republiky).

 


Další články sekce