KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení týmu MS Racing MX

Text a foto: MS Racing MX
Představení týmu MS Racing MX
18.02.2009
 

Na základě loňské spolupráce a po vzájemné dohodě se dohodl Jarda Bareš, Otta Horák, Michal Hemmer, Luboš Petráš a Dan Šíma, že v sezóně 2009 začnou jako jeden tým. Využili dlouhodobé nabídky Martina Smrže a dohodli se sním na spolupráci, jejímž výsledkem by měl být funkční juniorský motokrosový tým, zajišťující rozvoj mladých motokrosových závodníků. Tímto vás tedy oficiálně seznamuji s dceřiným týmem MS Racing MX. Na pár otázek jsme se zeptali Jardy Bareše.

Pane Bareš, jak vznikla spolupráce s MS Racingem silničním týmem a jak tato spolupráce funguje?
Spolupráce vznikla ze společné práce Martina Smrže a mě v Jílovickém AMK, kde společně s ostatními již dva roky bojujeme o navrácení života a osvěžení hlavní náplně této organizace, kterou je motokros a pořádání motokrosových akcí. Myslím, že za tu dobu vzniklo mezi námi přátelství a jelikož navzájem respektujeme práci toho druhého, vznikl plán na podporu mladých motokrosových závodníků a jejich případné etablování na silniční okruhy. MS Racing se bude ze své pozice podílet na zajištění podmínek pro zdokonalování vybraných jezdců. Cílem by mělo mimo jiné být vytvoření určité základny mladých závodníků jako případných nástupců současných jezdců MS Racingu.

Kolik má tento "tým v týmu" tedy členů?
Tým je složen z pěti mladých - snad nadějných jezdců, jejich otců a jednoho "staršího" vyzrálejšího aktivního jezdce, který má být klukům trenérem, kamarádem a vzorem.

Jste tedy otcem jednoho z jezdců, ale na každého asi stejný metr nebo jak je to ve skutečnosti?
Ano vše je založeno na spolupráci "otec-syn" a ani já nejsem výjimkou. Myslím, že každý z nás si chce vychovat svého závodníka a je tím nejtvrdším trenérem. Základem naší spolupráce je však vzájemný respekt a pomoc a není tedy výjimkou, že udílíme klukům pokyny vzájemně. Oni tak nějak přirozeně více respektují rady od cizích. Naším cílem je však pořádat co nejvíce společných tréninků pod vedením zkušeného trenéra. Za tímto účelem máme takřka dohodnutou spolupráci s Arnoštem Zemenem, Zdendou Blábolilem a nyní je před námi týdenní soustředění v Italské Anconě pod vedením Jirky Čepeláka a dále je rozjednána spolupráce s Filipem Neugebauerem, Jirkou Jankovským a dalšími...

Má tento tým nějaké své zázemí, tedy prostory sloužící k tréninku?
Jak jsem říkal tým vznikl a stojí na základech Jilovického AMK jehož jsme všichni kmenovými členy. Zázemím se nám tedy stala Jílovická trať o kterou se zároveň staráme. K tomu, aby výkonnost stoupala je však třeba tratě měnit a tak k tréninku využíváme jihočeské tratě v širokém okolí.

Na závěr jednoduchá otázka, jaké jsou plány týmu MS Racing MX do budoucna?
Plány... Je to naše nultá sezóna a plánem je, aby nastolená spolupráce fungovala k všestranné spokojenosti, tedy aby se naše přátelství tímto posílilo a mohli jsme absolvovat další sezóny. Samozřejmě bychom chtěli uspět na poli sportovním a minimálně na úrovni Jihočeského kraje úspěšně reprezentovat MS Racing mateřský tým. Jedním z hlavních cílů je však vychovat z kluků kromě dobrých závodníků i dobré lidi a řádně je připravit pro život.

Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů

Více informací o týmu MS Racing MX na www.ms-racing-mx.cz


Další články sekce