KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Preston za Stewarta na tovární Kawasaki

Tisková zpráva Kawasaki / Foto: Kawasaki
Preston za Stewarta na tovární Kawasaki
02.02.2008
 

Tovární tým Monster Energy Kawasaki oznámil, že zraněného Jamese Stewarta nahradí v Mistrovství světa Supercross Travis Preston.

Monster Energy Kawasaki Team včera oznámil, že Travis Preston dokončí letošní seriál Monster Energy AMA Supercross / FIM World Championship na továrním motocyklu Kawasaki KX™450F. Preston v sedle tohoto stroje nahradí Jamese Stewarta, který ze série odstoupil pro zranění kolenních vazů.

 

„Toto je pro mne velká příležitost,“ řekl Preston. „Monster Energy Kawasaki je jedním z nejlepších supercrossových týmů a já jsem hrdý, že můžu být jeho součástí. Od doby, kdy jsem hovořil s manažerem Mikem Fischerem, jsem tvrdě pracoval na přípravě, které jsem se věnoval v maximální možné míře. Je obtížně takto narychlo zasáhnout do rozjetého šampionátu, ale myslím, že to bude dobré.“

 

Preston v loňském šampionátu skončil třikrát mezi nejlepší pěticí jezdců v cíli jednotlivých závodů AMA Supercross. Dvakrát skončil čtvrtý, a to v prvním závodě v Anaheimu a poté ve Phoenixu. Zraněné rameno ho po devíti závodech vyřadilo z dalších bojů v tomto šampionátu. Do profesionálního motokrosu Preston, rodák z kalifornského Santa Ana, vstoupil v roce 1995. V roce 2002 vyhrál šampionát Western Regional AMA Supercross Lites.

 

„Travis bude velkou posilou pro náš tým,“ říká manažer továrního týmu Kawasaki pan Mike Fischer. „On má značné zkušenosti a když James musel předčasně ukončit sezónu v supercrossu, Travis byl prvním náhradníkem, kterého jsme kontaktovali. Poté, co jsem ho tento týden viděl jezdit, řekl jsem si, že tohle je náš jezdec!“

 

Preston se připojí do týmu k Timmy Ferrymu, který je aktuálně na třetím místě celkového pořadí letošního AMA / FIM Mistrovství světa Supercross.

 

 

Další články sekce