KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pridmore místo Morelliho

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Pridmore místo Morelliho
29.05.2008
 

39-ti letý Američan Jason Pridmore nahradí až do konce sezóny v superbikovém týmu Alto Evolution Honda Lucu Morelliho a bude tak týmovým spolujezdcem Japonce Shuhei Aoyamy.

Americký jezdec Jason Pridmore je veřejnosti známý především ze seriálu AMA, kde získal v letech 1997 - v Supersportech a v roce 2002 - v kubatuře "Formula Xtreme" titul amerického šampióna.

 

Kromě toho se také stal se svými týmovými kolegy v roce 2003 mistrem světa v Endurance. A letos společně s týmovým kolegou Warwickem Nowlandem získal provisorní PP na FIM World Endurance Championship při "6 Horas Nocturnas of Albacete". - viz snímek.
 

 

Až do roku 2006 jezdil americký jezdec seriál AMA, když poslední dva roky startoval za prominentní tým basketbalisty Michaela Jordana. A Pridmore je také jediným Američanem, který se postavil v SSP na stupně vítězů, když končil v roce 1998 třetí v Laguna Seca.

 

Během roku 2006 ukončil Jason Pridmore svou aktivní kariéru a letos se tedy vrátil opět do sedla závodního motocyklu.

Jason Pridmore, jenž má přezdívku "Profesor", je také učitelem a spolumajitelem STAR (Skills and Techniques for Advanced Riding), tedy motocyklové školy v USA.

 


Další články sekce