KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Princezna je stále rychlejší

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
05.06.2008
 

A o kom, že je řeč? Němka Nina Prinz, tedy \"Princezna\", je nejen suverenní ženou evropského šampionátu, ale pořádně prohání i muže v IDM, což byl o minulém víkendu případ na Nürburgringu.

25-ti letá mladá žena z Mannheimu - mimochodem milovnice "weizenbieru" dokázala na Nürburgringu v mezinárodním mistrovství Německa poprvé v své kariéře dojet v Top ten a to hned v té nejprestižnější kubatuře, tedy v superbicích.  Nürburgring patřil vždy k oblíbeným tratím Niny Prinz. A to přesto, že zde už 3 roky nezávodila.

Sucho - mokrá trať ovšem při kvalikačním tréninku Nině příliš nesvědčila, to ale nebylo moc žádné překvapení. A bylo z toho tedy až 17. místo na startovním roštu. Ovšem v nedělním dopoledním Warm - upu zajela jezdkyně z týmu Yamaha-Motor-Deutschland skvělé 7. místo.

A start do 1. jízdy se "princezně" opravdu povedl, hned od začátku se dostala se svou Yamahou do Top 15. A na konci závodu měla možnost dokonce bojovat o 6. místo, když před ní jeli ještě Fin Kari Vehniäinen a host závodů IDM, Belgičan Xavier Simeon - jinak vedoucí muž šampionátu FIM-Superstock-1000 ccm. "Nechtěla jsem ale riskovat pád", přiznala Nina Prinz.

Ve druhém závodě to vypadalo opět na umístění v Top ten, když musela jet rovně. A propadla se až na 32. místo. Ovšem Nina opět prokázala svou bojovnost a probojovala se až na 16. místo. A jelikož "hostující jezdci" nedostávají v IDM body, tak se posunula na místo 13., tedy další 3 body. 

 


Další články sekce