KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Případ Hopkins a Melandri (2.)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
Případ Hopkins a Melandri (2.)
06.01.2009
 

Co je nového v případě bývalých továrních jezdců třídy MotoGP továrny Kawasaki Američana Johna Hopkinse a Itala Marca Melandriho? Zatím nic podstatného, ale některé pootevřené dveře pro oba dva piloty se velmi rychle zavřely! Více v článku...

Zastavme se nejdříve u Hopkinse!

Hlas z USA hovoří následovně:
John Hopkins by mohl nahradit Jamie Hackinga v týmu Kawasaki USA, který doposud nepodepsal v AMA smlouvu na rok 2009. Jestli je to pouze zbožné přání, nebo snad pravda, ukáží další dny. V každém případě by to byla jistá kuriozita, neboť právě Jamie Hacking jel místo zraněného Johna Hopkinse GP USA v Laguna a po 17. místě v tréninku, když nechal za sebou pouze týmového kolegu Anthony Westa, dojel v závdě na výborném 11. místě.

V každém případě ale padla možnost, že by John Hopkins v zádech se sponzorem Monsterem mohl nahradit v týmu Tech3 Yamaha - který je na rok 2009 stále bez sponzora ! - svého krajana Colina Edwardse.
Týmový šéf Hervé Poncharal řekl mimo jiné: "Četl jsem tento názor na internetu, ale nemáme žádnou možnost, aby  John jel na Yamaze v roce 2009. Máme smlouvy s Jamesem a Colinem a to také budou naši piloti v roce 200, o tom nejsou žádné pochybnosti."

A jak vypadá aktuální situace kolem Melandriho?

Šéf týmu LCR-Honda Lucio Cecchinello řekl, že nepřipadá vůbec v úvahu, aby Marco Melandri jel jeden z motocyklů Honda v jeho týmu.  A uvedl hned tři  důvody: "V době finanční krize sehnat sponzora pro Melandriho vzhledem k jeho výsledkům v roce 2008 je skoro nemožné. Také se dá těžko předpokládat, že Honda, která se snaží šetřit na každém kroku, by dodala pro Melandriho další potřebné motory. A konečně druhý jezdec znamená získat i nový personál a na to je teď trochu pozdě.“

Ačkoliv se Melandriho bývalý šéf Fausto Gresini snaží pro Marca získat nějaké místo, jedinou reálnou možností je v tuto chvíli, použít druhý motocykl nováčka MotoGP Yukiho Takahashiho, tedy z týmu Scot.

A tak jeho manažér Alberto Vergani čeká na návrh od Dorny...


Další články sekce