KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. května do 29. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Případ Melandri - Hopkins (3.)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
20.01.2009
 

Jakmile se v médiích objevilo, že Valentino Rossi dostane v příštích dvou letech sponzorské peníze od Monster Energy Drinks, tak spekulace nebraly konce...Jsou to snad peníze, určené původně pro Johna Hopkinse ?, který ale nemá současně motorku...

Jaká je tedy situace? Tyto peníze údajně nepochází ze sumy určené pro Hoppera!

Pokud je to pravda, tak je situace pro Hopkinse příznivější, než se původně zdálo... 

Tým Jorge Aspara Martineze s motorkami Kawasaki by tak mohl jet v sezóně 2009 v sestavě John Hopkins a Alex Debon, tedy za peníze Monster a Catalunye !

A co bude s Melandrim? Jeho manažér Alberto Vergani vyslovil minulý týden hodně důležitou myšlenku a sice: "Melandri nepojede jen proto, aby jel". To znamená v překladu jasně: Kawasaki v netovární podobě není řešení (Kawasaki nebyla schopná konkurence ani jako tovární motocykl, v privátním týmu to bude ještě minimálně o stupeň níž). A jako optimální řešení pro svého svěřence jmenoval Vergani dvě možnosti, jako třetí jezdec týmu Gresini, nebo jako druhý jezdec týýmu Scot - oba jsou privátní týmy Hondy.

"Dorna nás vedla už dlouho do slepé uličky", kritizoval hodně tvrdě Dornu Alberto Vergani.

Testovací jezdci Kawasaki, Japonec Tamaki Serizawa a Francouz Olivier Jacqu, testovali v uplynulém týdnu dva dny novou Kawasaki Ninja ZX-RR 2009 na australském okruhu Eastern Creek. Důvodem byla skutečnost, že tento nový motocykl bude nabídnut eventuálním zájemcům z řady privátních týmů. 

 


Další články sekce