KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Příští rok bude Yamaha silnější

Text: kast, Foto: Petr Štola
Příští rok bude Yamaha silnější
24.11.2009
 

.tvrdí boss týmu Yamaha Sterilgarda.

Massimo Meregalli, manažer superbikového týmu Yamaha Sterilgarda prohlásil, že s novým jezdeckým složením James Toseland a Cal Crutchlow bude tovární tým Yamaha mnohem silnější, než tomu bylo v letošním roce v podání dvojice Spies – Sykes. Prvně jmenovaný z této dvojice získal letos pro Yamahu teprve první superbikový světový titul a jako nadějný jezdec si pro rok 2010 zajistil angažmá v prestižním šampionátu MotoGP. Naopak, zpět do WSBK se vrací Toseland, kterému se štace v MotoGP moc nepovedla a jež bude mít týmového parťáka letošního supersportového mistra světa Cala Crutchlowa.

"Věřím, že příští rok budeme ještě silnější, než tomu bylo letos, protože oba noví jezdci mají na to, aby bojovali o titul," řekl Meregalli a dále pokračuje: „Toseland se vrací do superbiků a bude v této kategorii bojovat o třetí mistrovský titul. Jsem si jistý, že bude patřit ke klíčovým jezdcům bojujícím o titul. Cal Crutchlow má obrovský talent a snad ukáže velký potenciál. Pojede teprve první sezonu v superbicích, ale má na to, aby bojoval s těmi nejlepšími."

"Letos nebyl náš motocykl nejlepší, chyběla mu síla v akceleraci a na top speedech, ale ve spojení s rámem a jezdcem fungovala dobře. Na tratích, kde byl hrubší povrch jsme měli problémy s podvozkem, přesto Spies vždy dokázal z motorky dostat maximum. Tom Sykes měl s motocyklem problémy, často havaroval a ztrácel tak jistotu. Ale je jasné, že mít za týmového kolegu Spiese nebylo lehké,"  řekl závěrem.


Další články sekce