KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Příští rok chce mít Suzuki vyrovnané výkony

Text: kast, Foto: Suzuki
Příští rok chce mít Suzuki vyrovnané výkony
07.12.2009
 

Ročník 2009 nebyl z pohledu Suzuki rokem, kdy by se dalo hovořit o úspěšné sezoně. Suzuki nyní tvrdě pracuje na tom, aby sezona 2010 byla o poznání lepší.

Letošní sezona byla pro tovární tým Rizla Suzuki hodně vrtkavá, což sám potvrzuje její šéf Paul Denning. Jeho cílem pro rok 2010 je především značné zlepšení a mnohem úspěšnější rok, než byl ten letošní. K tomu by mohl přispět i nováček u týmu, kterým je Alvaro Bautista, ale ....začneme hezky postupně.
Do letošního ročníku šampionátu MotoGP vyrazila Suzuki s jezdeckým složením Capirossi – Vermeulen. Prvně jmenovaný dojel čtyřikrát do cíle jako pátý, další umístění se průměrně nejčastěji pohybovala kolem 6.-7.místa. Vermeulen zajel nejlepší výsledek v Assenu, kde dojel jako pátý. Po zbytek sezony se průměrně pohyboval kolem 10.-11.místa. Co ovšem stojí za zmínku je počet nedojetých závodů. Capirossi celkem nedokončil tři podniky (Katar, Laguna Seca, Estoril), Vermeulen neměl během sedmnácti závodů ani jeden výpadek a vždy dokázal svoji Suzuki dovézt do cíle a na rozdíl od Lorise dokázal ve všech závodech bodovat. Capirossi tak ročník 2009 zakončil jako devátý muž průběžného pořadí, Vermeulenovi patří dvanácté místo.

“Ty výkony prostě nebyly vyrovnané,“ řekl Denning. „Některé závody se nám povedly a Loris dokázal odvést skvělou práci, ale někdy byly problémy s motocyklem, kdy chyběl stejnosměrný výkon za každého počasí a za veškerých podmínek. To odráží výsledky obou našich jezdců. Víc jsme si opravdu nezasloužili. Do příštího ročníku musíme výrazně zlepšit motocykl a vyrovnanost výkonů. Hlavně se musíme zaměřit na výkon podvozku,to je nyní naší prioritou.“

Příští rok již Suzuki nebude sedlat Chris Vermeulen, kterého střídá mladý Španěl Alvaro Bautista a Denning si od něj hodně slibuje. “V sezoně 2010 s námi pojede Alvaro Bautista, což máme velkou radost. Předvedl nám, že má v sobě sílu závodníka, a to by nám mělo pomoci tlačit Suzuki dopředu.“
Pro rok 2010 a 2011 zůstane hlavním titulním sponzorem Rizla Suzuki dosavadní sponzor, tedy firma Rizla.


Další články sekce