KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pro Abrahama GP Japonska skončila

Text: Jiří Mikšík
Pro Abrahama GP Japonska skončila
26.09.2008
 

Český jezdec Karel Abraham havaroval dnes v kvalifikaci na Grand Prix Japonska a kvůli zranění dál v závodním víkendu pokračovat nebude.

Zlomeninou navikulární kosti (kost v zápěstí) skončila Grand Prix Japonska pro Karla Abrahama. Český jezdec byl dnes při kvalifikaci zezadu sražen Španělem Alexem Debonem. Po kontaktu následoval pád se zraněním vzpomínané kosti.

„Karel má zlomenou navikulární kost, což znamená  8-12 týdnů sádra,“ zněla první informace, kterou exkluzivně pro náš server poskytl Karel Abraham starší. „Další alternativou je, že Karel odcestuje domů a naši doktoři ho budou ihned operovat. Pak by léčba byla kratší.“

Karel Abraham začal japonskou Velkou cenu velmi dobrým výsledkem ve volném tréninku, ve kterém skončil na dvanáctém místě. I samotnou kvalifikaci měl dobře rozjetou. Již ve svém šestém kole se dostal na hranici 1:57 minuty. V devátém kole zajel čas 1:56,590 a těšil se, jak ve druhé polovině kvalifikace zaútočí na další zlepšení. Vzápětí však jeho snahu zastavila osudná havárie.

„Zítra v 10:55 odlétá Karel z Tokia do Vídně,“ pokračuje exkluzivně pro www.moto-racing.cz pan Karel Abraham starší. „Tam bude v sobotu v 16:00 a ihned jede do Brna na CT. Následovat bude v neděli cesta za přednostou traumatologického centra v Olomouci. To je specialista na ruce, který dělá téměř všechny sportovce. Pokud půjde vše dle předpokladu, tak bude Karel ještě v neděli operován a v pondělí pak odcestuje do Austrálie.“

Nám tedy nezbývá, než popřát mladému Kájovi úspěšnou léčbu a hodně rychlý návrat do sedla závodního stroje, který by se v případě dobře nakloněného osudu mohl odehrát již příští týden na okruhu Phillip Island.


Další články sekce