KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pro jednoho štěstí, znamená pro druhého smůlu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Pro jednoho štěstí, znamená pro druhého smůlu
21.03.2009
 

Ačkoliv původní zpráva zněla úplně jinak, tak toto jsou fakta. Co: \"Pro jednoho štěstí, znamená pro druhého smůlu\", a to platí i v případě Johna Hopkinse allias Roberto Rolfo.

Faktem je:

Američan John Hopkins pojede i v roce 2009 závody mistrovství světa.


Skvělé !!!. tedy...

1) Pro fanoušky Johna Hopkinse a potažmo pro seriál WSBK

2) Výborné pro tým Stiggy Honda, neboť Hopperovi sponzoři Monster Energy Drinks, Alpinestars, Arai a Spy Optic přinesou pochopitelně peníze, což v současné hospodářské krizi není rozhodně zanedbatelné

Špatné !!!, neboť...


1) Aby mohl Hopkins závodit na úrovni i letos, musí mu někdo uvolnit místo ! Pochopitelně to nebude Leon Haslam, který hned v úvodu zajistil týmu Stiggy Honda "bednu"...

2) 100 bodů bylo k mání v prvních čtyřech jízdách, Haslam jich má na svém kontě 36. - 5. místo průbězně, Rolfo pak jen 3.


"S velkým smutkem jsem musel přijmout vysvětlení, že Stiggy Team a jeho sponzoři jsou jiného mínění a sice, chtějí v týmu jiného jezdce", říká Roberto Rolfo. "Na základě toho jsem se rozhodl,  že ukončím spolupráci s tímto týmem. Chtěl bych se ale poděkovat u mých mechaniků, kteří mně v této krátké sezóně pomohli. Ale v každém případě bych chtěl říci, že tato situace nemá nic společného s mým zdravotním stavem. Ten je v současné době perfektní a já současnou situaci opravdu nemohu ovlivnit !!! "

Týmový šéf Johan Stigefelt vidí situaci následovně: "Je i hrozně líto, že musíme ukončit spolupráci s Robertem Rolfem. ale jsou to zájmy našich sponzorů. Chtěli bychom se poděkovat Robertovi při jeho nasazení a popřát mu - a to srdečně - aby našel co nejdříve místo v mistrovství světa superbiků. V každém případě chceme s Robertem Rolfem i v budoucnosti, zůstat v kontaktu!"

A druhý jezdec stáje Stiggy Honda, Brit Leon Haslam, vidí změnu Hopkins - Rolfo následovně: "Je mi úplně jedno, jestli Robby Rolfo nebo John Hopkins. Máme svou vlastní strukturu a já se musím koncentrovat na mě samotného. Mně nepomůže a nepoškodí to, kdo je můj týmový kolega. Navíc jsem na druhé straně garáže ! Ovšem podceňovat Hopkinse rozhodně nemohu. Na straně jedné, je to můj přítel, na straně druhé, má velké jméno. Bude to dobré pro šampionát, je zde 20 výborných jezdců a on mezi ně bude patřit". 


Další články sekce