KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pro Kaštana a Randýska Rally Dakar končí

Foto: IvoKaštan.cz
Pro Kaštana a Randýska Rally Dakar končí
07.01.2009
 

Český motocyklový závodník Ivo Kaštan skončil v Rally Dakar 2009 pro technickou závadu, Dušan Randýsek je po pádu zraněn.

Závod Rally Dakar 2009 neustále provází mračna prachu. Selekce ve startovním poli je obrovská. Ze závodu již odstoupilo 41 automobilů 61 motocyklů a 18 kamionů. Ivo Kaštan odstartoval  do včerejší etapy, na startu do speciální zkoušky však zjistil, že mu z motoru teče olej, po pondělním pádu byl motor asi nenávratně poškozen. Byl vytržen svorník a poškozené těsnění pod hlavou. Vzhledem k tomu, že Ivo nemohl už motor vyměnit, protože každý jezdec může měnit motor pouze jednu a to už udělal, se Ivo rozhodl ze závodu odstoupit a neodstartoval do speciální zkoušky, do bivaku v Neuquen dojel pomalu po asistenční trase.

Ivo Kaštan:
„Nemohl jsem riskovat, že se motor zadře na speciální zkoušce, protože bych zkomplikoval situaci sobě, týmu i organizátorům. Na startu mě organizátor varoval, že pokud mi z motoru vytéká olej je nebezpečné odstartovat na speciál, který byl dnes velmi náročný.“

4. etapa vystavila konec i jezdci KM Racing Teamu Dušanu Randýskovi. Ten havaroval v průběhu rychlostní zkoušky. Po pádu musel být okamžitě letecky transportován do nemocnice v Neuquen, kde zůstane ještě další dva dny a až poté se bude organizovat jeho transport do ČR. Dle informací od jeho bratra Roberta, má český závodník zraněné koleno a hrudník. Zajímavostí je, že jako první přijel k Randýskovi náš Josef Macháček, který mu pomohl mimo závodní trať, ale i přivolal pomoc.


Další články sekce