KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pro Younga to byla zkušenost

Zdroj: Suzuki, foto: MPAfoto
Pro Younga to byla zkušenost
01.07.2009
 

Obrovská zkušenost pro Blake Younga byl start v superbikovém Mistrovství světa, kterého se americký mladík zúčastnil na okruhu Donington Park.

21 roků starý jezdec, pravidelně jezdící po boku zkušeného Mata Mladina americký národní šampionát AMA US Superbike v týmu Rockstar Makita Yoshimura Suzuki, nahradil v Doningtonu německého jezdce Maxe Neukirchnera, který se zranil letos v Monze. Přestože výsledky by nenasvědčovaly žádný famózní výsledek (25. + 17. místo), zcela určitě zanechal mladý jezdec dobrý dojem na manažery předních týmů. Absolutní neznalost okruhu, nejprestižnější superbiková série, světové hvězdy, ale i vůbec první start mimo severní Ameriku, nemohly dát tomuto jezdci dobré podmínky. Young ovšem všemu srdnatě čelil a nakonec mohl být se svým výkonem i spokojen už i kvůli tomu, že ve druhém závodě dokázal pobít zkušené Corsera s Lavillou a dojet pouhých 8 sekund za svým týmovým kolegou Yukio Kagayamou.

„Zajel jsem dva závody, ne sice nejlepší, ale celkem špatné taky nebyly,“ říkal mladík v neděli po své superbikové premiéře. „Ve druhém závodě jsem se honil se všemi těmi blázny a nakonec skončil nedaleko od nich. Celkově to pro mě byl obrovský zážitek. Jezdil jsem proti skvělým závodníkům a hodně jsem se neučil. Když vidíte, kde všude můžete ubírat desetiny, dokážete se hodně zlepšovat. Kvalita světového šampionátu je neuvěřitelně vysoká, ne jako v Americe.!


Další články sekce