KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Proč netestoval Lorenzo druhý den po svém vítězství?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Fiat Yamaha
16.04.2008
 

Řada čtenářů se divila, že na tradičních pondělních testech po Grand Prix Portugalska v Estorilu chyběl její hrdina, suverenní vítěz závodu MotoGP, Jorge Lorenzo. A zde je odpověď a je prozaická a celkem jednoduchá!

Už v pondělí byl totiž tovární jezdec Yamahy a vedoucí muž šampionátu Jorge Lorenzo v Barceloně úspěšně operován. Jednalo se o operaci pravé ruky u španělského specialisty Dr. Mira v nemocnici, která se jmenuje "Clinica Dexeus".  Po tomto chirurgickém zákroku by měly zcela zmizet jeho zdravotní problémy a sice křeče v předloktí, na které si Lorenzo už hodně dlouho stěžoval a které dle jeho názoru poznamenaly částečně i jeho výkony v prvních třech závodech nové sezóny 2008.

Do 4. května by měly určitě zmizet všechny pooperační bolesti a Jorge Lorenzo by měl bez problémů absolvovat další závod seriálu Grand Prix, tedy GP Číny na okruhu v Šanghaji. K průběhu operace řekl Dr. Mir. "Operace proběhla velmi úspěšně a rána se jistě brzy zahojí. Myslím si, že u tak mladého a výborně trénovaného mladíka bude celý rehabilitační proces rychlejší, než bývá zvykem".

Původně se mělo jednat o operaci obou paží, ale po zvážení všech pro a proti se Mallorčan rozhodl, že si nechá operovat pouze pravou ruku. "Ta je totiž díky silným brzdovým manévrům a neustálým otáčením plynové rukojeti daleko více namáhána, než ruka levá", bylo oficiálně vysvětleno toto operační rozhodnutí.

«Dosavadní zkušenosti Dr. Mira ukazují, že většina jezdců byla po takovém chirurgickém zákroku u tohoto specialisty dále bez problémů. To ale uvidíme během dalších závodů", řekl po operaci Jorge Lorenzo.

Pozorní čtenáři jistě vědí, že stejnou operaci postoupil v roce 2007 i tovární jezdec Aprilie z českého týmu Emmi Caffé Latte, Švýcar Tom Lüthi. A právě Thomas potkal v sobotu v Estorilu v "Clinica Mobile" Lorenza a řekl mu, že on sám si vloni po assenské Grand Prix nechal tuto operaci udělat ve Švýcarsku a po třech dnech už mohl opět trénovat ve Fitnesscentru.


Další články sekce