KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ProRace na Sachsenringu

Zdroj: TZ ProRace; foto: Petr Štola
ProRace na Sachsenringu
23.06.2009
 

Tento víkend se na německém Sachsenringu, dějišti mimo jiné závodů MotoGP, konal další, v pořadí 4. závod Mezinárodního mistrovství Německa IDM. Celý seriál má osm závodů a v každém z nich dvě samostatné jízdy v kategorii Superbike.

Na Sachsenringu, jednom z nejtěžších okruhů, kde navíc je obrovský problém najít správné obutí, Milda již vloni jeden závod absolvoval. Tudíž už dobře věděl, do čeho jde. Okruh dlouhý 3 671 m je obzvláště náročný díky horizontům se zatáčkami, kde znalost okruhu je skutečně velice nutná. Do prudkých klesání za horizontem se totiž najíždí poslepu a volba stopy je zde prioritou.

Předpověď počasí avizovala déšť, ale to se nakonec potvrdilo jen z poloviny. První kvalifikace se jela ve velmi příjemném slunečném počasí s teplotou kolem dvaceti stupňů. Na start kvalifikace se postavilo celkem 35 závodníků a závodnic. Hned v této kvalifikaci se Milda zlepšil oproti loňskému roku o více než jednu vteřinu a vyjel si zatím nejlepší postavení na startovním roštu v IDM - 22. místo.

Pět minut před začátkem kvalifikace druhé se ovšem rozpršelo, takže v podstatě se dá říct, že se tento závod jela kvalifikace pouze jediná.

Ačkoliv přeháňka trvala jen něco kolem deseti minut, trať již oschnout nestačila a do nedělních závodů Milda odstartoval z 22 pozice.

Nedělní ráno nás bohužel zastihlo se zamračenou oblohou. A skutečně také v deset hodin pršet začalo a přestalo při nájezdu na start. Bohužel nastala situace, kdy není ani dost vody na asfaltu, ani dost suchý povrch.

V průběhu závodu trať oschla a to pneumatikám na vodu moc dobře nedělá. Navíc jsme zvolili právě pneumatiku do deště a navíc moc měkkou. Milda bohužel závod nedokončil právě z příčin naprosté destrukce pneumatik.

Do druhého závodu jsme doufali ve vylepšení počasí, jelikož závody, které se jeli mezi prvním a druhým závodem kategorie SBK, měli povrch totálně suchý a na obloze sluníčko. Nestalo se tak a pár minut před nájezdem na trať začalo opět pršet a tentokrát pořádně. Ještě na startovním roštu jsme se museli rozhodnout, které z mokrých pneumatik do závodu nasadit. Tentokrát jsme měli na výběr ze dvou různých. Úplně měkká SC1, nebo speciální tvrdá právě na tento okruh. SC1 funguje, pokud je hodně vody, ta druhá, pokud trať osychá. Jelikož se mraky začaly zase roztrhávat, vsadili jsme na tvrdší směs. Opak byl pravdou. Trať začala osychat, ale náhle se hrozně rozpršelo. Guma naštěstí vydržela a Milda dojel na celkově 20. místě. Opět na první stránce výsledků.

Nutno dodat, že závod Mezinárodního mistrovství Německa IDM navštívilo 30.750 platících diváků.


Další články sekce