KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První body z Magny Cours

Tisková zpráva Ondry Ježka
První body z Magny Cours
06.10.2009
 

V předposledním závodě světového poháru FIM Superstock 1000 ve francouzském Magny Cours se Ondra potýkal s technickými problémy a odváží si odtud dvanácté místo.

Na tomto francouzském okruhu startoval Ondra již třikrát. Nikdy se mu však zde bodovat nepodařilo a byl odhodlán tuto šňůru přerušit. Předpověď počasí na závodní víkend byla pozitivní a také se vyplnila. Kromě nedělního rána byla obloha stále jasná.

Program začal tradičně pátečním volným tréninkem, jenž Ondra pojal opět jako seznamovací a především se snažil najít optimální stopu a seřídit pérování. Čas 1:45,0 mu stačil na 18. místo. Po tréninku si stěžoval na výkon motocyklu. Mechanici tedy měli večer napilno, když vyměňovali motor. Ten se ukázal jako rychlý. V sobotním ranním tréninku se Ondra řadil v prvním sektoru, do nějž patří i nejdelší rovinka okruhu, mezi nejrychlejší jezdce. Svůj čas vylepšil oproti pátku o vteřinu a na konci tréninku byl klasifikován jako jedenáctý.

Během odpolední kvalifikace bylo zhruba o 15 stupňů tepleji než ráno. Technikům se nepodařilo trefit do optimálního nastavení podvozku ani motoru, a tak se Ondra oproti ránu o mnoho zlepšit nedokázal. S menší dávkou štěstí mu čas 1:43,790 stačil na 12. místo, tedy konec třetí startovní řady.

Před závodem došlo ke změně palivové mapy. Tato mapa byla však nahrána s chybou v nastavení elektronického řazení. Ondra na problém s řazením narazil při zaváděcím kole a na startovním roštu se s tím už nedalo nic dělat.

V první zatáčce po startu se Ondra nechal zavřít a několik jezdců se přes něj přehnalo. Po prvním kole si držel 15. pozici. Celý závod jel ve skupině o 8. místo, ale mnoho pozic se mu získat nepodařilo. Díky pádu Itala Badoviniho se nakonec posunul na konečné 12. místo v cíli.

V průběžném pořadí je Ondra stále sedmý se sedmnáctibodovým náskokem na osmého Lorise Baze.

Ondra Ježek:
„Je to škoda, že takové problémy nám zmaří naději na lepší výsledek. Po včerejší kvalifikaci jsem si věřil, že v závodě půjdu dopředu. Bohužel bez elektronického řazení jsem se trápil a na rovinách jsem několikrát hodně ztratil. Celý závod jsem jel za svým týmovým kolegou Barrym Burrellem, který měl stejný problém. Nakonec jsem se přes něj dokázal dostat, ale na čtyři soupeře přede mnou jsem už neměl. Dvanácté místo je pro mě velké zklamání. Na druhou stranu jsem rád, že si konečně z Magny Cours odvážím nějaké body, i když je to jedno z nejhorších umístění v letošní sezóně
.
Do posledního závodu v Portimau půjdu s cílem udržet si sedmou příčku. Věřím, že se mi to podaří.“


Další články sekce