KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První evropský motocykl třídy Moto2

Text: Jiří Mikšík, Foto: Team BQR Blusens
03.02.2009
 

V madridském hotelu Puerta America byl dnes představen první evropský motocykl třídy Moto2. Tento motocykl představil španělský tým Blusens BQR a jmenuje se Honda BQR Moto2. S tímto motocyklem pojede jmenovaný tým letošní závody španělského mistrovství CEV.

Tým pod vedením Raula Romera, v letošním roce jedoucí závody Grand Prix ve třídě do stopětadvaceti ccm s jezdci Scottem Reddingem z Velké Británie a Esteve Rabatem ze Španělska, pojede letos s motocyklem Honda BQR Moto2 závody španělského mistrovství CEV. Při prezentaci byl přítomen i šéf Dorny Carmelo Ezpeleta, který chce nechat jet v roce 2010 tuto novou třídu v seriálu MotoGP společně se stávající kubaturou do 250 ccm,  a to jako přípravu na rok 2011, kdy budou dvěstěpadesátky z programu MotoGP škrtnuty a nahrazeny právě třídou Moto2.

 


Na první pohled se tento motocykl „Moto2 BQR-Honda“ neliší od klasického závodního dvoutaktu stávající kubatury 250 ccm. Motocykl váží 137 kg a má výkon 140 koní.

Je to vůbec první motocykl této třídy představený na veřejnosti, neboť Moriwaki sice už jeden prototyp ukázala, ale teprve potom vyšly najevo technické informace, jak má takový motocykl vůbec vypadat. Krátce řečeno, japonská firma Moriwaki ukázala vlastně pokusný motocykl, tedy jakýsi směr, jakým by se nová kubatura měla vyvíjet.

Kromě týmu BQR se o účast v šampionátu CEV uchází například i Yamaha, konkrétně tedy motocykly vyvíjené ve spolupráci (šasí) od Suter Engineering. Ovšem zájem mají i současné týmy Grand Prix kubatury do 250 ccm, například italská stáj Scot Honda, která si už zajistila dva motocykly Honda CBR 600, a také tým Aspar.


Další články sekce