KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První info z Valencie

Text a foto: Petr Stola
První info z Valencie
03.04.2008
 

Ve Valencii panuje skvělé počasí, absolutně modrá obloha, zatím příjemný 23 stupňů se směje na paddock okruhu Ricardo Torma.

Na okruh již včera přijeli všichni čeští jezdci. Kuba Smrž během pauzy od Austrálii makal na své fyzičce, ale také například navštívil semifinálový hokejový zápas mezi jeho domácímu Budějovicemi a nakonec úspěšnějšími Karlovými Vary. Připravený na boj o přední pozice v poháru FIM STK 1000 je Kubů bratr Matěj, který zde ve Španělsku je již delší dobu, několik dní zde totiž testoval svůj nový motocykl Honda CBR 1000RR, který pro něj připravil tým Ronalda Ten Kateho.

 

Patrik Vosárek přijel do Valencie z jiného španělského okruhu – Cartageny, kde absolvoval poslední finálovou přípravu. Patrik chtěl jet v Assenu první závod holandského mistráku. Jenže počasí bylo jiného názoru a když byl okruh pod sněhem, vydal se svým týmem směrem španělský jih. S novým obytným automobilem přijel do Valencie i nový jezdec týmu Intermoto Czech Michal Drobný, který s litrovou Hondou nastoupí v poháru Superstock 1000. „Jezdil jsem na tom zatím jen při testech v únoru a to bylo na absolutní sérii,“ říká Michal Drobný. „Teď to musíme ještě dodělat. Až tady nám udělají pérování, snad seženeme i výfuk. No a pak mám 20 minut na to, abych si na to zvykl.“

 

Dobře naladěný je i Michal Šembera, který v juniorském týmu Ronalda Ten Kateho pojede Mistrovství Evropy Superstock 600. Na jeho jízdu bude dohlížet i nový „poradce“ Sebastien Charpentier, který se v letošní sezóně vydal na novou dráhu. Poté, co skončil s aktivním závoděním, se právě v týmu HannSpree Ten Kate Honda stará o mladé jezdce Michala Šemberu a Maxime Bergera.

 

V paddocku je i Ondra Ježek, který zde pojede na divokou kartu ME Superstock 600. Ondra má na ruce sádru a na otázku proč, odpověděl: „Dostal jsem zánět šlach, ale mělo by to být dobré,“ takže mu držme palce, stejně jako všem ostatním českým jezdcům.

 

 

Další články sekce