KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První jednání Yamahy s Valentinem Rossim

Text: kast, Foto: Fiat Yamaha
První jednání Yamahy s Valentinem Rossim
20.12.2009
 

Yamaha si chce Rossiho udržet až do konce jeho závodní kariéry.

Továrna Yamaha začala již v těchto dnech jednat s devítinásobným mistrem světa kubatury MotoGP Valentinem Rossim o prodloužení smlouvy. Proč jednání probíhají již nyní je zcela logické. Po skončení sezony 2010 totiž končí smlouva jak Rossimu, tak také Lorenzovi, Pedrosovi a Stonerovi a z řad všech továren se o tyto čtyři jezdce strhne velký boj. Yamaha si je vědoma toho, jaký klenot sedlá její motocykl, a tak již nyní zahájila s Rossim první jednání. 
Valentinovo jméno bylo mnohokrát spojováno s monopostem F1 a týmem Ferrari, pak se všechna pozornost upřela k rallyovým vozům, když si Rossi vyzkoušel několik závodů za volantem vozu WRC. Přes všechny tyto informace se Rossi nechystá pověsit motocyklovou kariéru na hřebík - zatím ještě ne.

“Uděláme vše proto, abychom se s Valentinem dohodli a on zůstal stále u Yamahy. Nechceme nic ponechat náhodě a mohu potvrdit, že jsme již nyní zahájili první jednání o budoucnosti Valentina . Víme, že po příští sezoně bude trh volný a strhne se velký boj o čtyři nejlepší jezdce šampionátu MotoGP. Já doufám, že Valentino zůstane u Yamahy až do konce své kariéry,“ řekl šéf závodního oddělení Lin Jarvis.

Další články sekce