KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První letošní testy Ondry Ježka

Text: Jiří Mikšík, Foto: Brian Burrell
První letošní testy Ondry Ježka
21.02.2009
 

První testy sezóny 2009 ve svém novém týmu MS Racing absolvoval motocyklový závodník Ondřej Ježek. Na tratích ve španělské Almerii a Cartageně najezdil bezmála 1200 ostrých kilometrů. A ačkoliv dosažené časy: Almeria 1:39,9 resp. Cartagena 1:35,9, rozhodně nebyly prioritou tohoto bezmála 14-ti denního španělského soustředění, tak s nimi byl brněnský vysokoškolák velmi spokojen.

Cílem testů bylo seznámit se s motocyklem po zimní přestávce, najít optimální nastavení podvozku a motoru a odzkoušet nové díly. Skvěle připravený motocykl Honda CBR1000RR s novým pérováním Öhlins fungoval na výtečnou. O nastavení podvozku a pérování se v MS Racing týmu stará bývalý výborný motokrosař Arnošt Zemen. Motory připravuje šéf týmu Martin Smrž. 

MS Racing bude v letošní sezóně největším týmem v poháru FIM Superstock 1000. Vedle Ondry v něm startuje kmenový jezdec MS Racing týmu Angličan Barry Burrell (na aktuálním snímku při testovaní v Almerii, odkud jsou ostatně všechny snímky) a dále... 

...je doplní Maďar Balázs Németh, který absolvoval loňskou sezónu na motocyklu Honda v mistrovství světa supersportů a mladá jihoamerická naděje Philippe Braga Thiriet z Brazílie. Program týmu bude pokračovat závodními testy od 11. - 13. března na okruhu Ricarda Torma ve španělské Valencii.


„Uplynulé testy byly velmi náročné. Jezdit osm dní naplno nebylo jednoduché. Ukázalo se, že tvrdá zimní příprava se vyplatila, protože jsem vše zvládl bez problémů. Se samotným výsledkem testů jsem velmi spokojený, podařilo se mi překonat vlastní očekávání. Tým pracoval po celou dobu testů skvěle, byla vidět velká profesionalita všech členů týmu. Chválím si spolupráci s Arnoštem Zemenem. Především v Cartageně se nám podařilo docílit téměř dokonalého nastavení podvozku, což dokazovali i zajeté časy na kolo. Za necelé 3 týdny nás čekají poslední testy ve Valencii, které budou velmi důležité pro první závod poháru FIM, který se bude konat na začátku dubna tamtéž.“, doslova ze sebe chrlil slova a také v obličeji zářil po svém návratu z pyrenejského poloostrova mladý kuřimský jezdec, který ovšem už hodně spěchal zahrát si svůj oblíbený doplňkový sport, tedy snooker.
Další články sekce