KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První pokus o bližší seznámení...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda Racing
11.11.2008
 

Výsledky pozávodního testu 2008 a prvního testu sezóny 2009 ve Valencii na okruhu Ricarda Torma jsou pochopitelně už poněkud zastaralé, tedy minimálně 14 dní. Že tam Andrea Dovizioso, nejlepší privátní jezdec Hondy v sezóně 2008, mohl poprvé jet \"plnokrevnou\", tedy tovární Hondu kubatury MotoGP, a skončil celkově na 8. místě a jeho ztráta na Dani Pedrosu - tedy nového týmového kolegu byla přesně 1 vteřina, to je vlastně hodně podružná věc. Daleko zajímavější pro čtenáře bude jistě první kontakt Doviziosa s Dani Pedrosou a jeho mentorem Alberto Puigem. A právě o tom jsou následující řádky!

Jedno je bohužel jisté, sympatickému Italovi totiž hrozí stejný osud, který potkal po příchodu Pedrosy k týmu Repsol Honda jinému jezdci, tedy Američanovi Nicky Haydenovi. Ten byl od tohoto okamžiku v týmu trpěn jako nemanželské dítě.

Ale Mistr světa stopětadvacítek z roku 2004 to zatím nebere zas tak úplně vážně, i když... "Po příchodu do garáže jsem šel k Danimu a k Albertovi Puigovi a představil jsem se", říká dále Andrea.

"Pak jsme sice spolu společně jedli u jednoho stolu, ale ani jeden se mi nedokázal během celého jídla podívat přímo do očí. Vím, že oba dva jsou trochu zahledění sami do sebe, ale přece jen...", podivuje se nad zvláštním chováním obou Španělů italský tovární jezdec HRC, Andrea Dovizioso. 

Dovizioso je ale optimisticky přesvědčen, že je na dobré cestě a nechce se vzdát: "Udělal jsem první krok a budu se dále snažit. A sice se s Danim nějak, tedy aspoň profesionálně, sblížit. Jsem totiž přesvědčen o tom, že během zimního testování jsme schopni společně hodně motocykl vylepšit, ovšem s jejich současným chováním to pro mě určitě nebude vůbec lehké".


Další články sekce