KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První předsezónní test týmu Intermoto

Tisková zpráva týmu Intermoto Czech
První předsezónní test týmu Intermoto
20.12.2009
 

Tým má znovu dva jezdce a příprava na novou sezónu je v plném proudu, s týmem zároveň testuje i Lukáš Pešek.

Počátkem týdne odcestoval tým Intermoto na první předsezonní test do španělské Cartageny. Cílem nebylo jen samotné testování, ale zároveň konečný výběr a domluvení kontraktu druhého jezdce pro sezónu 2010. První jezdec - Massimo Roccoli - byl jasný již při posledním závodě a zbýval tedy jezdec druhý. Tento test nakonec dovedl do týmu novou posilu, jezdce z hlavního města britských ostrovů, mladého letošního vítěze UEM Cupu, tedy neoficiálního mistrovství světa v kategorii Stock 600 Gina Reu. Gino sebou přivede i svého technického poradce a manažera Andyho Stonea. Andy bude Ginovi dělat po celou sezónu na závodech technického poradce a bude tedy šéfovat mechanikům. Samozřejmě za přispění a spolupráce současného technického ředitele týmu Jirky Látra.

Všichni v týmu jsou rádi, že Gino bude s námi příští rok a i průběh testu ukázal, že od Gina můžeme očekávat hodně velké nasazení a velký kus práce a snad i nějaké velmi solidní výsledky.

Massimo celé tři dny velice pilně testoval a pracoval na nastavení motorky, ale zároveň i zajížděl špičkové časy 1.35.4 vt., přičemž Ginův nejlepší čas byl 1.36.0.

S týmem do Španělska odcestoval i náš úspěšný jezdec z mistrovství světa Lukáš Pešek. Lukáš tři dny jezdil na motorce zapůjčené týmem a seznamoval se s rozdílným způsobem jízdy na čtyřtaktu. Lukáš měl k ruce týmové mechaniky a specialistu na podvozek od firmy Andreani a za tři dny odjezdil 161 kol. Vyzkoušel i různé výšky motorky a nastaveni podvozku, dva odlišné motory - každý s jinou charakteristikou, různé antihoppingové spojky a různé směsi pneu Dunlop. Spolupráci si velmi pochvaloval a pokud to bude možné, rád se k týmu připojí i na příštím testu. Lukášův nejlepší čas byl 1.36.7. Intermoto Lukášovi přeje, aby zkušenosti z tohoto testu zužitkoval v příští sezoně ve třídě Moto2.

Celý tým přeje všem svým partnerům, přátelům a fandům co nejlepší prožití vánočních svátků a do nového roku jen samé pozitivní a krásné chvíle nejen na okruzích.


Další články sekce