KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První přestupové námluvy

Text: x, Foto: z
První přestupové námluvy
22.04.2008
 

Sezóna MotoGP 2008 je ještě mladá, ale na světě už jsou první přestupové námluvy pro rok 2009. Tak se na ně podívejme pěkně v klidu...

Jedno je celkem jisté, po 5 letech nebude prodloužena smlouva u továrního týmu Hondy mistru světa z roku 2006, Američanovi Nicky Haydenovi. Jeho výkonnostní odstup od Španěla Dani Pedrosy je příliš značný, vyjádřili se odpovědní bossové HRC. Jeho místo by měl zaujmout Ital Andrea Dovizioso, který má ve smlouvě se současným týmem Scot JIR a šéfem týmu Ciranem Mularonim klauzu, že pokud dostane na rok 2009 nabídku od nějakého továrního týmu, tak bude volný.

Naopak Nicky Hayden má nabídku od červených, tedy Ducati. Vždyť americký trh je pro Ducati velmi důležitý a v sedle s Haydenem, proč né?

Loris Capirossi už dle italských médií prodloužil smlouvu se svým současným týmem Rizla Suzuki o dalši rok. 

A velký zájem je o mladého Španěla Alvara Bautistu. Přetahují se o něho tovární tým Kawasaki (místo Anthony Westa) a současný Bautistův tým Mapfre Aspar. Zde jsou karty rozdány následovně: Pokud se podaří Asparovi Martinezovi přivést k životu nový tým do kubatury MotoGP (v sezóně 2009 pouze jeden jezdec a ten pojede buď na třetí Suzuki nebo na páté Yamaze !), tak musí dle smlouvy suverenní vítěz dvěstěpadesátek z Estorilu, Alvaro Bautista zůstat. V opačném případě je volný. 

A ještě jedna zajímavost ze světa MotoGP. Po neúspěšném jednání s různými sponzory skončil vloni hned na začátku sezóny 2007 své účinkování v královské kubatuře Ilmor. nyní se ale objevilo světlo na konci tunelu, Mario Illien - částečný majitel firmy Ilmor Engineering je údajně před konečnou dohodou s čínskou motocyklovou firmou Zongshen. 


Další články sekce