KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První testy Moto2

Text: Jiří Mikšík, Foto: Blusens a Suter Technolog
18.02.2009
 

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii testoval tým Blusens BQR oficiálně motocykl Honda BQR Moto2. A byla velká spokojenost, neboť: \"Dobré časy, žádné výpadky\".

V minulém týdnu po "zahřívacím tréninku" na okruhu Castelloli Motor Park v Barceloně došlo začátkem týdne ve Valencii k prvním ostrým testům. Jezdcem byl Dani Rivas, tedy závodník, který jezdí C.E.V.

V pondělí byla dráha po nočním dešti ještě mokrá, ovšem v úterý už byly podmínky k testování dobré. Rivas objel celkem 80 okruhů a v konstantním tempu okolo 1:38 min. se mu podařilo nejlepší kolo za 1:36.85, což je na úrovni časů španělského mistrovství supersportů a pokud se podíváme na časy z minulého týdne z testů dvěstěpdesátek, tedy třídy, kterou má Moto2 od roku 2011 nahradit, tak by se umístil přesně v jejich středu. Toto srovnání uvádím záměrně, neboť v roce 2010 by měly startovat obě třídy v závodech Grand Prix pohromadě.

Například: Mistr světa Marco Simoncelli (Gilera) - 1.36.4, Roberto Locatelli (Gilera) - 1.36.6, Héctor Faubel (Honda) 1.36.7,  Ratthapark Wilairot (Honda) 1.36.8.

Co však tým Blusens BQR nejvíce potěšilo byla skutečnost, že za celou dobu nebyl ani jediný technický výpadek, takže tým nashromáždil důležité informace.Samotný Rivas komentoval test následovně: "Jsem šťastný, jak vše probíhalo. A pozitivně překvapen, jaký je to motocykl. Vypadá rychlejší než motocykl supersportů a je také agresivnější. Brzdy jsou výborné a mohu tedy silněji a později brzdit. Navíc díky menší váze, přináší ježdění v zatáčkách více radosti.", tolik tedy Dani Rivas. 

Příští test tohoto motocyklu Honda BQR Moto2 je naplánován na polovinu března a v dubnu by měl už zasáhnout do závodů C.E.V.


Na snímku je nový motocykl vyvinutý ve spolupráci s Eskilem Suterem, tedy třídy Moto2 s motorem Yamaha R6 pro španělskou stáj L'Oréal Laglisse Team manažéra Jaime Fernández Avilése s testovacím jezdcem Fonsim Nietem.


Další články sekce