KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První testy třídy 250 ccm pro KTM

Text: Petr Štola; Foto: KTM / F. Kirn
První testy třídy 250 ccm pro KTM
27.01.2008
 

První letošní testy Grand Prix třídy 250 ccm ukázaly dobrou připravenost továrních strojů KTM. Mika Kallio a Hiroshi Aoyama obsadili poslední den testování první dvě místa.

Oba jezdci byli s výsledky prvního testování spokojení a Mika Kallio, který dosáhl nejlepšího času 1:43,303, k testům poznamenal: „Je dobré skončit před Apriliemi. První a druhý den jsem se nesnažil o nejlepší čas. To jsem se soustředil na zlepšení rychlosti v zatáčkách a na nějaké vylepšení nastavení.“

 

Mika Kalio postupně najezdil během třídenního testování 55, 50 a 57 kol, zatímco jeho aktivnější týmový kolega 68, 57 a 79 kol. Aoyama, který byl díky času 1:43,517 druhý nejrychlejší během závěrečného dne testování, vyjádřil své pocity takto: „Toto bylo poprvé co jsem seděl na motocyklu od mé dovolené v Japonsku a tak jsem si na něj musel celý první den zvykat. Druhý den to bylo již lepší  a třetí den pak již dobré. Pracovali jsme na ovladatelnosti a při tom jsme dosáhli dobrého času.“

 

V akci byl také jezdec týmu Repsol KTM, španělský pilot Julian Simon, který tovární motocykl KTM jezdil již v letech 2005 a 2006, to však ještě ve třídě 125 ccm. Vedle oficiálního týmu bude KTM podporovat i tohoto jezdce, který samozřejmě ihned poznamenal, že je velmi šťastný kvůli návratu ke KTM. „Potřebuji více času na to, abych si na tento motocykl zvykl, ale jeho podvozek je v zatáčkách velmi dobrý. Očekávám, že se na start sezóny dobře připravíme,“ řekl Simon po testování v Jerezu.

 

Další testy továrního týmu KTM a jeho satelitních partnerů proběhnou následující víkend ve Valencii. K tomuto testování Aoyama poznamenal: „toto je naprosto odlišná dráha, je rychlejší, ale my budeme určitě schopni použít zde získané informace,“ deklaroval Japonec.

 

Nutno podotknout, že společně s Julianem Simonem testovali v Jerezu i jeho dva týmový kolegové Esteve Rabat a Marc Marquez, kteří v letošním roce zasáhnou do šampionátu Grand Prix 125 ccm.

 

 

Další články sekce