KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První testy třídy 250 ccm pro KTM

Text: Petr Štola; Foto: KTM / F. Kirn
První testy třídy 250 ccm pro KTM
27.01.2008
 

První letošní testy Grand Prix třídy 250 ccm ukázaly dobrou připravenost továrních strojů KTM. Mika Kallio a Hiroshi Aoyama obsadili poslední den testování první dvě místa.

Oba jezdci byli s výsledky prvního testování spokojení a Mika Kallio, který dosáhl nejlepšího času 1:43,303, k testům poznamenal: „Je dobré skončit před Apriliemi. První a druhý den jsem se nesnažil o nejlepší čas. To jsem se soustředil na zlepšení rychlosti v zatáčkách a na nějaké vylepšení nastavení.“

 

Mika Kalio postupně najezdil během třídenního testování 55, 50 a 57 kol, zatímco jeho aktivnější týmový kolega 68, 57 a 79 kol. Aoyama, který byl díky času 1:43,517 druhý nejrychlejší během závěrečného dne testování, vyjádřil své pocity takto: „Toto bylo poprvé co jsem seděl na motocyklu od mé dovolené v Japonsku a tak jsem si na něj musel celý první den zvykat. Druhý den to bylo již lepší  a třetí den pak již dobré. Pracovali jsme na ovladatelnosti a při tom jsme dosáhli dobrého času.“

 

V akci byl také jezdec týmu Repsol KTM, španělský pilot Julian Simon, který tovární motocykl KTM jezdil již v letech 2005 a 2006, to však ještě ve třídě 125 ccm. Vedle oficiálního týmu bude KTM podporovat i tohoto jezdce, který samozřejmě ihned poznamenal, že je velmi šťastný kvůli návratu ke KTM. „Potřebuji více času na to, abych si na tento motocykl zvykl, ale jeho podvozek je v zatáčkách velmi dobrý. Očekávám, že se na start sezóny dobře připravíme,“ řekl Simon po testování v Jerezu.

 

Další testy továrního týmu KTM a jeho satelitních partnerů proběhnou následující víkend ve Valencii. K tomuto testování Aoyama poznamenal: „toto je naprosto odlišná dráha, je rychlejší, ale my budeme určitě schopni použít zde získané informace,“ deklaroval Japonec.

 

Nutno podotknout, že společně s Julianem Simonem testovali v Jerezu i jeho dva týmový kolegové Esteve Rabat a Marc Marquez, kteří v letošním roce zasáhnou do šampionátu Grand Prix 125 ccm.

 

 

Další články sekce